fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Rok na vsi

  Cena vstupenek 700 Kč / 455 Kč / 180 Kč děti do 14 let

  Alois a Vilém Mrštíkové Barbora Mašková
  °klasika °aktuální °rodina °vztahy
  Kopce, kiosek a 21 lidských osudů. Je dítě důvodem ke svatbě? Jak dobrou matkou může být matka nevlastní? Když ženská chce, může se chlap ubránit? A co dluhy? Co když je není z čeho splácet? Jeden rok v Habrůvce, ve vsi, ve které by nechtěl žít nikdo. Ale musí. Co řešíte u piva vy?
   
  21 lidí na jevišti Divadla v Celetné, to je nevídané a uvidíme, jak se tam vejdeme. Těšíme se na poctivou celosouborovku!

  Premiéra: 7. března 2023

  Délka představení 2.20 hod. včetně přestávky

  Počet repríz 16

  Herci

  Tým

  • Miroslav Krobot

   Dramatizace

  • Petra Krčmářová

   Scéna

  • Radka Josková

   Kostýmy

  • Daniel Fikejz

   Hudba

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Anežka Hessová

   Pohybová spolupráce

  • Martin Svoboda

   Fotografie

  “Kašpar si troufl na jedinečný text pro velká jeviště. Minimalistické střihové pojetí, téměř zahazující pohled do dávného času, jde na dřeň. Herci se protáčí na malém jevišti Divadla v Celetné a rozehrávají strhující spektákl o zkaženosti jednoho lidského společenství, o institucionální bezradnosti, co s tím, vyšlou však i záblesk naděje. Výsostně kolektivní pojetí nahradí sílu velkého plátna, pro inscenování Roku na vsi obvyklého, takže i tuto inscenaci zhltnete jako velkou divadelní malinu. Inscenace Kašparu nabídne i typologicky přesné obsazení, díky hereckým výkonům porozumíme lidským slabostem, kolům osudu nebo rezonancím setí a sklízení.”

  Michal Novák (i-divadlo - redakce) - tip redaktora

  “S touto českou klasikou, se zde Kašpaři popasovali rozhodně se ctí. Inscenace má dobré tempo, nikterak nenudí a osobně sem v ní neměl prakticky žádná hluchá místa. I přes větší míru postav se v nich dá bez větších problémů orientovat. Jednotlivé charaktery se povedlo dobře vystihnout a i samotné vztahy mezi nimi působí dosti věrohodně. Snad jen samotný závěr má z hlediska obsahu myslím větší potenciál, ale i tak to zanechalo svůj dojem. Z hereckého hlediska velmi dobrý kolektivní výkon celého souboru. Mile rád pak vyzdvihuji J. Jankovského, I. Kristekovou a T. Slámovou. Též oceňuji povedenou hudbu mezi přechody jednotlivých scén.”

  Jan Pařízek (i-divadlo - redakce)

  “S velmi minimalistickou scénografií a naopak s velkým množstvím herců a postav se odehrává čistokrevné drama, které jde až na dřeň a text dokáže vytěžit na maximum. Mozaika menších či větších lidských tragédií na jedné vesnici v průběhu jednoho roku je v podání spolku Kašpar přehledná, kvalitní a ani na okamžik nenudí. Možná překvapivě nepůsobí nikterak rušivě současné kostýmy a hudba. Po herecké stránce se jedná o perfektní kolektivní výkon, kdy z povahy své role vyniká Jan Jankovský, který uvěřitelně ztvárňuje všechny polohy a vývoj, jímž postava Rybáře projde. Velice silný a povedený zážitek, který byla radost sledovat. /16.5.2023/”

  JirkaS (i-divadlo)

  “Dobře vybraná dramatizace, i přes větší množství postav se divák neztrácí, děj pěkně plyne. Velmi dobře vykreslená psychologie postav, které jsou živé a vlastně dost aktuální - uvědomíte si, že lidé se uvnitř nemění, jen jejich okolí a doba. Jan Jankovský je jako Rybář top, skvělá je mladá dvojice Daniel Pivoda Ondráček jako Antoš a Tereza Slámová jako Maryška. Určitě stojí za vidění. Přeji hodně repríz.”

  TerJan (i-divadlo)

  “Překvapení. V dobrém. Komplexně zdařilá inscenace s nadčasovými situacemi a vhodně namíchaným obsazením, které spolu funguje a nenudí. Zaujmou zejména divoká I. Kristeková jako Vrbčena, rozvážný J. Zadražil jako starosta - autorita a v roli Maryšky upoutá neokoukaná T. Slámová. Svěží pojetí kostýmů od R. Joskové inscenaci oživuje a atmosféru dotváří i hudba D. Fikejze.”

  Vodáková Kateřina (i-divadlo)

  Novinky

  Všechny novinky