fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Jan Jankovský

  Jan Jankovský

  Čtyři roky studoval na pražské Státní konzervatoři hudebně-dramatický obor v ročníku vedeném Ivanem Řezáčem a Petrou Špalkovou, poté působil jako herec na volné noze.

  Hostoval například v Městských divadlech pražských v Divadle ABC v inscenaci Veselé paničky windsorské, v Divadle na Zábradlí v inscenaci Strýček Váňa, v letním projektu Sen noci svatojánské v Divadle v Celetné nebo v inscenaci Jak se vám líbí na Letních shakespearovských slavnostech.
  V roce 2005 přijal nabídku stálého angažmá v Činoherním studiu.

  Jako host se objevuje ve Švandově divadle v Praze, kde hrál v Lebce z Connemary Martina Glasera, v Ženě z dřívějška Michala Langa a v roce 2011 zde nazkoušel s Davidem Hrbkem postavu Rickieho v inscenaci Román pro ženy.

  Natočil několik rozhlasových inscenací, zejména s režisérkou Natálií Deákovou. Jan Jankovský získává zkušenosti i před kamerou. Do současnosti se objevil napřiklad ve filmech Alois Nebel, Napola, Protektor, Pouta, Rekvalifi kace či Tajná olympiáda nebo v krátkém filmu Jana Šantrocha Kytka. Hraje také v televizních seriálech, např. Expozitura.

  Kreslí komiksové stripy a je jedním ze zakládajících členů kapely Gambrz reprs.

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky