fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Jakub Špalek

  Jakub Špalek

  Je nejenom hercem, ale také divadelním režisérem a producentem.

  Své první herecké zkušenosti sbíral už od deseti let v Dětském studiu Divadla Na provázku a samozřejmě se pohyboval i v ochotnickém divadle. Vystudoval gymnázium s matematicko-fyzikálním zaměřením – na konzervatoř se ale nepřihlásil údajně z toho důvodu, že tehdejší pověst brněnské konzervatoře nebyla příliš valná. Přihlásil se tedy až na DAMU, byl přijat a školu úspěšně dokončil.

  Na počátku 90. let založil s několika dalšími herci – přáteli, mezi které patří např. Jan Potměšil, divadelní spolek Kašpar. Od roku 1994 je ředitelem Divadla v Celetné, který je domovskou scénou i spolku Kašpar.

  Na filmovém plátně se prvně objevil v rodinné komedii DO ZUBŮ A DO SRDÍČKA (1985). Jeho nejúspěšnější role je postava číšníka Edy v muzikálu Jana Hřebejka ŠAKALÍ LÉTA (1993), kterou se dostal do povědomí široké veřejnosti. Na televizních obrazovkách jsme ho mohli zahlédnout jak v pohádkách, tak v seriálech – např. NA LAVICI OBŽALOVANÝCH JUSTICE. Nyní se filmu vůbec nevěnuje, jak sám uvádí, má mnoho práce na divadle. Jeho životní i profesní příběh zachytila režisérka a dokumentaristka Helena Třešťíková v dokumentu KAŠPAR (1993) a v časosběrných filmech DESET LET V ŽIVOTĚ MLADÉHO MUŽE (1999) a ŽIVOT S KAŠPAREM (2013).

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky