fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Tomáš Karger

  Tomáš Karger

  Jako absolvent herectví DAMU hrál nejprve v Městském divadle Most, pak ve Volném sdružení režisérů, hostoval v Realistickém divadle, Divadle na Vinohradech, Národním divadle a souboru CD 94.

  Členem divadelního spolku Kašpar je od samého jeho začátku v roce 1990.

  Před kamerou začínal v roli Petra ve sportovním filmu „Dlouhá bílá stopa“, pokračoval rolí fanouška v „Proč?“ a přes „zelené mozky“ ve filmu „Copak je to za vojáka„? se dostal až k oceňované postavě mladého řidiče a muzikanta Honzy v psychologickém snímku Věry Šimkové – PlívovéHoupačka„. Z filmů poslední doby stojí za zmínku role Voksy z Valdštějna v historickém filmu Jan Hus. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat – často je obsazován do seriálů (např. „Hop nebo trop„, „Náhrdelník„, „Ať žijí rytíři„, „Ulice“, „Vraždy v kruhu“, „Svatby v Benátkách“, „Policie Modrava“, „Modrý kód“, „Kapitán Exner“, „Krejzovi“, „Specialisté“, „Knightfall“ a další) nebo pohádek a historických filmů („Dešťová víla„, „Zázračné meče“, „Nevěsta pro Paddyho“ aj.).

  Další nezapomenutelné role vytváří v dabingu a TV reklamách, jeho hlasový přednes můžete posoudit i na audionahrávkách – např. známého románu Dana BrownaŠifra mistra Leonarda“, poezii irského básníka D. Egana „Despektrum“ nebo povídkách D. Hrbka „Dvacet zářících drahokamů“, případně na nahrávkách Českého rozhlasu. Zpíval také v hudebním souboru Mišpacha.

  Kromě divadelní, filmové a televizní tvorby se věnuje také moderování, a to jak nejrůznějších keltských akcí a oslav (Skotské hry na Sychrově, Beltine, Burns Night, Keltský kruh atd.), tak i akcí civilních (Vinobraní Prahy 2, Evropský týden mobility, Křivoklání, historické slavnosti a další). Je tělem i duší Kelt, warior (jak říká jeho kamarád Vašek Rout). V roce 2006 byl vyznamenán irskou cenou Kilcullen Wild Geese Award za největší přínos irské kultuře v ČR v daném roce. Ve volném čase se mimo jiné věnuje také historickému šermu (spolupráce se skupinami Gobaro, Regius, Kadeti, Merlet i ve filmových projektech) a jízdě na koni.

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky