fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Daniel Ondráček

  Daniel Ondráček

  Daniel Ondráček se narodil 27. 9. 1991 v Olomouci, ale většinu svého života prožil v malé vesničce Sivice poblíž Brna. Ve svých 14 letech začal intenzivně spolupracovat s paní Evou Tálskou v dětském studiu v Divadle Husa na Provázku, kde se objevil například v představení Výprodej snů.
  Během studia na gymnáziu strávil rok na Xavier High School v USA, kde si zahrál v muzikálech Oklahoma a Passion Play. Po maturitě byl přijat na 1. lékařskou fakultu UK a na JAMU do ročníku Oxany Smilkové, obor činoherní herectví. I přes to, že z jeho rodiny se nikdo herectví nevěnuje, JAMU pro něj byla jasnou volbou.

  Již během studia hostoval v Městském divadle Brno v představení Princ Homburský – režie: M. Tyc.
  Mezi jeho absolventské role patří: NAZVANOV (Moje výchova k herectví – režie : J. A. Pitínský), ROGOŽIN (Absolutní štěstí mouchy – režie: O. Smilková), VIKTOR (Pláňka – studentská režie) a PANGLOS (Candide – studentská režie).

  Po absolvování v roce 2015 nastupuje do angažmá v Horáckém divadle Jihlava, kde je obsazen do hlavní role ROMEA v Shakespearově dramatu Romeo a Julie v režii Pavla Šimáka. Mezi jeho další významné role patří KLEANT (Lakomec) nebo bláznivý VEVERKA (Splašené nůžky), vidět ho však můžete i v představeních Zvonokosy, Země je kulatá, Adéla ještě nevečeřela, Kocour v botách  nebo v oblíbených Autopohádkách.

  Od roku 2016 spolupracuje se spolkem Kašpar v Divadle v Celetné.

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky