fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Daniel Pivoda Ondráček

  Daniel Pivoda Ondráček

  Webové stránky Daniela Pivody Ondráčka

  Daniel Pivoda Ondráček se narodil 27. 9. 1991 v Olomouci, své dětství a dospívání prožil na Moravě, poblíž Brna.

  Ve svých 14 letech začal  spolupracovat s paní Evou Tálskou ve studiu Dům, Divadlo Husa na provázku, kde se objevil například v představení Výprodej snů. Během studia na gymnáziu strávil rok na Xavier High School v USA, kde si zahrál v muzikálech Oklahoma a Passion Play.

  Po maturitě byl přijat na 1. lékařskou fakultu UK a na JAMU do ročníku Oxany Smilkové, obor činoherní herectví. I přes to, že se z jeho rodiny herectví nikdo nevěnuje, JAMU pro něj byla jasnou volbou. 

  Již během studia hostoval v Městském divadle Brno v představení Princ Homburský. Mezi jeho absolventské role patří: NAZVANOV (Moje výchova k herectví), ROGOŽIN (Absolutní štěstí mouchy), a další… 

  Po absolvování v roce 2015 nastoupil do angažmá v Horáckém divadle Jihlava, kde byl obsazen do hlavní role ROMEA v Shakespearově dramatu Romeo a Julie. Mezi jeho další role v Jihlavě patřil KLEANT (Lakomec), VEVERKA (Splašené nůžky), ANTOŠ (Rok na vsi), atd.. 

  Od roku 2016 spolupracuje se spolkem Kašpar v Divadle v Celetné, který se pro něj stal kmenovým divadlem, když v roce 2017 odešel na volnou nohu. Hraje zde v představeních: Snímek 51, O políbeném drakovi, Mikulášovy patálie a prázdniny, Kašparova sláva vánoční, Pohlednice – Ilegální večírek, Slovácko sa nesúdí a Kráska z Leenane. Také zde hrál v představeních: Richard III., Othello a Opilí.

  Dále hostuje v Divadle Na Fidlovačce v představeních Sugar (Někdo to rád horké) a Ženy na pokraji nervového zhroucení. A také v Divadle Radka Brzobohatého – Lakomec a Freddie – concert show.

  Zkušenosti má i s filmem, seriály a reklamou.

  Od roku 2017 žije v Praze a stále si udržuje své koníčky – rybaření, zimní sporty, akrobacii a rád se vrací na Moravu za přáteli a dobrým vínem.

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky