fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Mikulášovy patálie

  Cena vstupenek  600 Kč / 390 Kč / 180 Kč děti do 14 let

  Pro děti od 5 let.

  René Goscinny, Jean Jacques Sempé Filip Nuckolls

  °rodinná komedie °aktuální °hit

  Děti, vezměte svoje rodiče do divadla !

  Příběhy ze života malého Mikuláše a jeho povedených kamarádů.

  Mikuláš a jeho kamarádi Vendelín, Augustýn, Viktorín a Albín chodí do školy stejně jako jiné děti. Stejně jako jiní kluci hrají rádi fotbal, zlobí paní učitelku, rodiče, perou se, někdy taky brečí a snaží se trošku „vytrestat“ mazánka paní učitelky Celestýna… a všichni dohromady mají kupu bláznivých nápadů!

  Premiéra 15. ledna 2012… SVĚTOVÁ PREMIÉRA !!!

  Délka představení 1.40 hod., představení je bez přestávky
  Počet repríz 225

   

  V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou).

   

  Partnerem představení je nakladatelství Albatros

  Herci

  Tým

  • Tamara Sýkorová-Řezáčová

   Překlad

  • Jan C. Löbl

   Kostýmy

  • Pavel Kodeda

   Scéna

  • Dan Fikejz

   Hudba

  • Petr Nůsek

   Pohybová spolupráce

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Studio Najbrt

   Grafické návrhy

  • Michal Hladík

   Fotografie z představení

  “" Tohle představení by si nemělo nechat ujít žádné dítě – a ani jeho rodiče. Režisér Filip Nuckolls oživil Mikuláše, Augustýna, Kryšpína, Vendelína, Albína i šplhouna Celestýna s citem k předloze, přesto v inscenaci nechybí ani humor stojící mimo ni. (...) Převést do reality geniální ilustrace Jeana-Jacquea Sempého, jež tvoří polovinu úspěchu knihy, není nic snadného, v Celetné se to podařilo. Postavy jsou vybrané i zahrané velmi přesvědčivě. (...) I když jsou v Mikulášových patáliích i slabší místa, jde jen o občasné zaváhání v jinak nabitém a promyšleném představení, ze kterého člověk odchází a nemůže se přestat usmívat. A to se cení." ”

  Zuzana Drtilová, MF Dnes

  “" Tak tohle byla naprostá pecka! Díky Kašparům jsem se vrátil do svých dětských let, kdy jsem se doslova chlámal smíchy při četbě knížek plných neuvěřitelných příběhů tehdy mého vrstevníka Mikuláše. (…) Inscenace má navíc neuvěřitelné tempo, na němž má nemalou zásluhu i tvůrce scény Pavel Kodeda. Jedna jediná kulisa se během okamžiku přemění ze stěny školní třídy na hustý porost v parku nebo třeba obývací pokoj či dětský pokojík. (… ) Na výkonech pánů (abecedně abych neurazil) Charváta, Jakoubka, Jůzy, Lněničky, Němce a Rumla je vidět, jak je celá hra baví, jak hrají naplno a nic si nedovolí odfláknout. (…) Celkový dojem? Velmi pozitivní. Ano, děti, vezměte své rodiče do divadla. A nejen je!"     ”

  Pavel Klejna, RecenzeCZ

  Novinky

  Všechny novinky