fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Matouš Ruml

  Matouš Ruml

  Když bylo Matoušovi šest let, přivedla ho maminka společně s jeho o dva roky starším bratrem do Dětského divadelního studia při Praze 5 (tehdy divadlo Labyrint, dnes Švandovo divadlo). Tam ho herectví tak nadchlo, že u něho zůstal. Brzy začal hrát dětské role i ve „velkém“ divadle, např. v představeních Job nebo Trojánky, ve kterém jeho babičku hrála Věra Galatíková.

  V Dětském divadelním studiu zůstal do svých šestnácti let, kdy se hlásil na pražskou konzervatoř. Jelikož ho nepřijali, šel studovat obor Provoz a ekonomika na Střední průmyslovou školu dopravní. Po roce zkusil opět konzervatoř, tentokrát již úspěšně. Během studia hostoval v několika divadlech (např. Divadlo ABC, Stavovské divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové), natáčel v televizi (např. pohádka Tajemství lesní země (2006), seriál Letiště (2006)) a moderoval pořad pro děti Hřiště 7.

  V součastné době hostuje v Divadle Verze a v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde byl od roku 2008 do roku 2013 v angažmá. Vidět jste ho mohli v televizních seriálech Letiště, Comeback nebo Ulice. Hrál v několika televizních pohádkách – Škola princů, Princezna a Písař a Princezna a půl království a filmech 10 pravidel jak sbalit holku, Bezva ženská, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.
  S manželkou Terezou mají 3 děti.

  V roce 2012 získal Cenu Thálie pro činoherce do 33 let.

   

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky