fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Aleš Petráš

  Aleš Petráš

  Webové stránky Aleše Petráše

  Aleš Petráš se narodil 29. května 1988 ve znamení blíženců. Pochází ze severních Čech z města Mostu. A hercem chtěl být již od dětství.

  Po maturitě na SOŠ InterDACT v oboru sociální správa byl přijat na Brněnskou JAMU, kde vystudoval činoherní herectví. Ve studiu Marta v roce 2012 absolvoval v rolích: Kurfiřt v Princi Homburskéme, Bartley v Mrzáku Inishmaanském a Leo v Povodni.

  Svou první roli ztvárnil ještě při studiích na scéně Zlínského divadla, kde nastudoval postavu Františka v Hrubínově Romanci pro křídlovku v režii J. Nvoty.

  Hned po absolutoriu v roce 2012 se stal členem divadelního spolku Kašpar v divadle v Celetné, se kterým spolupracuje do dnes a kde ztvárnil řadu rolí: Paris v Romeovi a Julii, Roderigo v Othellovi, Viktorín v Mikulášových patáliích a prázdninách, Ragueneau v Cyranovi, Bartley v Mrzáku Inishmaankém, Michino v Čase tlustých krav, Michael v Kleci, Max v Opilých, Vrchlický v Dopisech a Malý Charlie v Srpnu v zemi indiánů .

  Krátce působil na scéně městského divadla v Mostě (2012-2013), kde si zahrál například R. P. McMurphyho v inscenaci Přelet nad kukaččím hnízdem v režii Pavla Kheka nebo Henriho Baskervilla v insenaci Prokletí rodu Baskervillů v režii Petra Svojtky.

  Další čtyři sezóny byl angažován v Městském divadle v Mladé Boleslavi (2014 -2017), kde se pod režií Pavla Kheka chopil velkých hereckých úkolů: Vallene Connor v Osiřelém Západu, Biff ve Smrti obchodního cestujícího, Kristián v Cyranovi z Bergeracu nebo Algernon v Jak je důležité míti Filipa.

  V současné době je hercem na “volné noze”, ale za svou domovskou scénu považuje spolek Kašpar v Divadle v Celetné.

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky