fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Romeo a Julie

  Romeo a Julie

  Cena vstupenek 310 Kč / 200 Kč / 165 Kč děti do 14ti let Kašpar first moment.

  William Shakespeare Jakub Špalek

  Monteci, Kapuleti a Kašpaři!

  Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav. Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska…

  Text patřící k vrcholným tragédiím tohoto mýty opředeného autora jsme se rozhodli adaptovat na míru osmi postavám, aniž by se cokoliv ubralo na sdělnosti příběhu a síle prožitku, kterou tato hra nese. Původních více jak dvacet postav schází tedy opravdu málokomu.

  Premiéra: 1. srpna 2012

   

  Herci

  Tým

  • Josef Topol

   Překlad

  • Daniel Fikejz

   Hudba

  • Karel Špindler

   Scéna

  • Jan C. Löbl

   Kostýmy

  • Petr Čadek

   Tance

  • Petr Nůsek / A.R.G.O.

   Šermy

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Lucie Valerová

   Grafické návrhy

  • Michal Hladík

   Fotografie z představení

  “"Ačkoliv by se mohlo zdát, že pokud sebereme dramatu více než deset postav, bude postrádat výraznou část, režisérovi Jakubu Špalkovi se podařilo i s minimem postav vytvořit velice kompaktní inscenaci, které nic nechybí. Toto zpracování tragédii opravdu sluší.  Na scéně není nespočet postav a díky skromným dekoracím, kterým vévodí mozaikové okno vysoko nad jevištěm, je scéna volná a vzdušná. Celkově jednoduchý dojem podtrhují i účelné kostýmy."”

  Kateřina Valalik Čermáková/ Topzine.cz

  “"Inscenace začíná společnou tematickou recitací končící slovy: "Když něco selže, buďte shovívaví." Shovívavosti ale není během dvouhodinové hry třeba. Hraje se bez přestávky, děj má rychlý spád, a to především v první půlce představení, jednak díky textově a scénicky úspornému pojetí, jednak díky začlenění živé hudby, hudců starých písní - skupiny Krless."”

  Dana Benešová Trčková/ webportál ČT

  “"Špalek si vybral překlad Josefa Topola, ale základní příběh velmi zhustil, takže některé vedlejší postavy odpadly a repliky důležité pro vývoj děje převzali ti, kdo zůstali. Je tedy zřejmé, že ne každému milovníkovi Shakespeara bude Špalkova úprava po chuti. Nicméně, přiznám se, že mně se líbí. Touto úspornou formou získal příběh větší tah a některé postavy výraznější charakteristiky. Není tu nikdo, kdo by se po jevišti jen tak poflakoval, či si zahrál jen v jedné scéně. Naopak, každá replika, každý pohyb má své přesně dané místo a události se ženou vpřed jako splašené. Diváci nemají čas vydechnout – hraje se totiž bez přestávky, tak jako to bývá v životě. A je patrné, že celý ten sled náhod a vášní, vedoucích k tragédii, se seběhl v necelém týdnu."”

  Jana Soprová/ ČRo Mozaika

  Novinky

  Všechny novinky