Divadlo v Celetné Toggle

Mrzák inishmaanský

Martin McDonagh Jakub Špalek

Komedie o tom, co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.

Premiéra 6. března 2015

Délka představení 2.30 hod včetně přestávky
Počet repríz 32

Cena vstupenek 385 Kč / 250 Kč / děti do 14 let 165 Kč

Kašpar first moment

Cena vstupenek v Kochánkách 225 Kč / bez slevy

 • Po 22. 1.
  19. 30
 • Út 23. 1.
  19. 30
 • So 24. 2.
  19. 30

Herci

Tým

 • Ondřej Pilný

  Překlad

 • Hudba irská lidová upravená Petrem Maláskem

 • Libuše Josefy

  Výprava

 • Michaela Váňová

  Pohybová spolupráce

 • Dramaturgická spolupráce

  Lenka Bočková

 • Studio Najbrt

  Grafické návrhy

 • Martin Svoboda

  Fotografie z představení

“" Neuvěřitelné. Napadlo by vás, že po tak zásadním přeobsazení, k jakému tady došlo, bude mít hra naprosto stejné grády, jaké měla před 12 lety?!? Viděl jsem tuto inscenaci v původním obsazení hned dvakrát a mám ji vrytou hluboko v paměti jako jednu z nejlepších her, jaké jsem kdy v Čechách viděl. Schválně jsem si v archivu našel mou recenzi na původní nastudování a už ta je plná superlativů. Co mám dělat teď?!? Tolik pozitivních výrazů není ani v ottově naučném slovníku."”

Pavel Klejna / RecenzeCZ

“" Po úvodní čtvrthodince, kdy se diváci rozhodují jestli se můžou smát nebo ne, se všichni postupně osmělili a na konci představení všichni brečeli smíchy. Všichni herci podali skvělé výkony a bylo vidět, že se sami baví. Zvlášť se mi líbil Aleš Petráš jako Bartley, Martin Hofmann jako Pateena Mika, Miloš Kopečný jako Máti a Martina Prášilová jako Helena. Jen chudák Matouš Ruml vypadal, že je toho na něj příliš - moc se těším až to bude mít trochu "ohrané" a bude pro něj snazší si to užít aspoň z poloviny tak jako jeho kolegové."    ”

(Lentilie/ i-divadlo) - z ohlasů diváků

“" Typicky černý humor Martina McDonagha - na jednu stranu se divák baví, ale zároveň mu trochu běhá mráz po zádech. Matouš Ruml v hlavní roli je naprosto bezchybný. Klobouk dolů před jeho výkonem, který hlavně po fyzické stránce musí být velmi náročný. Martin Hofmann jako "místní drbna" skvěle baví. Role mu opravdu sedne. Zejména společné scény s jeho matkou v podání Miloše Kopečného jsou výborné. Chválím i scénu a kostýmy, které velmi dobře navozují atmosféru drsného Irska. Předěly mezi scénami, ač trochu kouskují hru, jsou vyřešeny vtipně a nápaditě. Celkově velmi příjemný div. zážitek."”

(Eviik/ i-divadlo) - z ohlasů diváků

“" McDonagh určitě napsal i lepší hry, ale mě ten jeho černý humor prostě baví :) Jen mám tedy pocit, že některé okamžiky, ze kterých mrazí, byly trochu skryty, a tak úplně nevyzněly. M. Rumla jsem upřímně litovala, to asi není nejpříjemnější role, ale popral se s tím skvěle. Kdo si ale určitě nejen mě okamžitě získal byl M. Hofmann. Palec nahoru za vyřešení předělů mezi scénami!"”

(monulinka/ i-divadlo) - z ohlasů diváků

Novinky

Všechny novinky