fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Mrzák inishmaanský

  Mrzák inishmaanský

  Cena vstupenek  750 Kč / 490 Kč / 180 Kč děti do 14 let

  Program představení

  Martin McDonagh Jakub Špalek

  °komedie °atmosféra °rodina °svérázná

  Komedie o tom, co se stane, když do nejzapadlejšího zapadákova v Irsku přijedou filmaři až z Ameriky.

  Příběh tělesně postiženého Billyho, který po smrti rodičů vyrůstá u tetiček na venkově, ze kterého se zoufale snaží dostat pryč a začít žít lepší a zajímavější život, stejně jako jeho vrstevníci Helena a Bartley. A příjezd filmařů až z Ameriky se zdá být tím správným východiskem…

  Premiéra 6. března 2015

  Délka představení 2.30 hod. včetně přestávky
  Počet repríz 109

  • St 29. 5.
   19. 30

  Herci

  Tým

  • Ondřej Pilný

   Překlad

  • Hudba irská lidová upravená Petrem Maláskem

  • Libuše Josefy

   Výprava

  • Michaela Váňová

   Pohybová spolupráce

  • Dramaturgická spolupráce

   Lenka Bočková

  • Studio Najbrt

   Grafické návrhy

  • Martin Svoboda

   Fotografie z představení

  “" Neuvěřitelné. Napadlo by vás, že po tak zásadním přeobsazení, k jakému tady došlo, bude mít hra naprosto stejné grády, jaké měla před 12 lety?!? Viděl jsem tuto inscenaci v původním obsazení hned dvakrát a mám ji vrytou hluboko v paměti jako jednu z nejlepších her, jaké jsem kdy v Čechách viděl. Schválně jsem si v archivu našel mou recenzi na původní nastudování a už ta je plná superlativů. Co mám dělat teď?!? Tolik pozitivních výrazů není ani v ottově naučném slovníku."”

  Pavel Klejna / RecenzeCZ

  “" Po úvodní čtvrthodince, kdy se diváci rozhodují jestli se můžou smát nebo ne, se všichni postupně osmělili a na konci představení všichni brečeli smíchy. Všichni herci podali skvělé výkony a bylo vidět, že se sami baví. Zvlášť se mi líbil Aleš Petráš jako Bartley, Martin Hofmann jako Pateena Mika, Miloš Kopečný jako Máti a Martina Prášilová jako Helena. Jen chudák Matouš Ruml vypadal, že je toho na něj příliš - moc se těším až to bude mít trochu "ohrané" a bude pro něj snazší si to užít aspoň z poloviny tak jako jeho kolegové."    ”

  (Lentilie/ i-divadlo) - z ohlasů diváků

  “" Typicky černý humor Martina McDonagha - na jednu stranu se divák baví, ale zároveň mu trochu běhá mráz po zádech. Matouš Ruml v hlavní roli je naprosto bezchybný. Klobouk dolů před jeho výkonem, který hlavně po fyzické stránce musí být velmi náročný. Martin Hofmann jako "místní drbna" skvěle baví. Role mu opravdu sedne. Zejména společné scény s jeho matkou v podání Miloše Kopečného jsou výborné. Chválím i scénu a kostýmy, které velmi dobře navozují atmosféru drsného Irska. Předěly mezi scénami, ač trochu kouskují hru, jsou vyřešeny vtipně a nápaditě. Celkově velmi příjemný div. zážitek."”

  (Eviik/ i-divadlo) - z ohlasů diváků

  “" McDonagh určitě napsal i lepší hry, ale mě ten jeho černý humor prostě baví :) Jen mám tedy pocit, že některé okamžiky, ze kterých mrazí, byly trochu skryty, a tak úplně nevyzněly. M. Rumla jsem upřímně litovala, to asi není nejpříjemnější role, ale popral se s tím skvěle. Kdo si ale určitě nejen mě okamžitě získal byl M. Hofmann. Palec nahoru za vyřešení předělů mezi scénami!"”

  (monulinka/ i-divadlo) - z ohlasů diváků

  Novinky

  Všechny novinky