fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Simpatico

  Simpatico

  Cena vstupenek 600 Kč / 390 Kč / 180 Kč děti do 14 let

  Sam Shepard Jakub Špalek

  °drama °napínavé °osudové

  Winnie a Carter jsou přátelé z dávné minulosti, které rozdělil společný zločin a společně milovaná žena. Jde o zvolna rozplétaný řetězec událostí a vztahů ovlivňujících život několika lidí kolem dostihového sportu.

  Napínavý a temný thriller slavného amerického dramatika Sama Sheparda, které zkoumá jeho oblíbená témata bratrství, zrady, viny, krize identity, úpadku.

  „Úžasný text-pro Klubovnu jako stvořený. Vyhrocené, až brutálně složité situace. Postavy 15 let potlačují dopady svých temných činů, v jeden den se jim to ale vrátí. Vrchovatě!“ Jakub Špalek, režisér
   
  Shepardova hra zkoumá jeho oblíbená témata bratrství, zrady, viny, krize identity, úpadku.

  Premiéra 7. ledna 2024

  Délka představení
  Počet repríz 10

  • St 11. 9.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici
  • Čt 12. 9.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici

  Herci

  Tým

  • Dana Hábová

   Překlad

  • František Kreuzmann

   Asistent režie

  • Karel Čapek

   Scéna

  • Radka Josková

   Kostýmy

  • Petr Malásek

   Hudba

  • Jiří Bábek

   Spolupráce na scénáři

  “Jedna žena, dva někdejší přátelé, jeden zločin a podrazy, které i po letech stále probublávají skrze zdánlivě klidné vody jejich dnešních životů a dohání je a do toho další dvě postavy do všech jejich her a tahanic zapletené. Jeden z nich už řadu let, s vlastními stíny, a druhá nyní, náhle, v podstatě zcela náhodně. Inscenace dýchá noir poetikou a k noir stylu odkazuje mnoha aspekty, ať už jde o typy postav i jejich charaktery, téma pomsty, místy náročnou přehlednost či pomalé tempo. Prostor klubovny se k inscenaci dokonale hodí, přesvědčily mě i herecké výkony, vedle již zmiňovaného Jana Jankovského i Eliška Bašusová a Marek Pospíchal.”

  Iva Bryndová (redakce i-divadlo.cz)

  “Napínavý příběh ze zákulisí koňských dostihů. Inscenace ctí detektivní charakter hry, komorní prostor Klubovny opět zintenzivňuje autenticitu okamžiku. Dobře se zde pracuje s napětím při postupném odhalování temného pozadí události, která před patnácti lety pohnula několika lidskými osudy a nezvratně je ovlivnila. Resumé je neúprosné: stín vlastní minulosti nepřekročíš. Mezi soustředěnými hereckými výkony vyniká ten Jana Jankovského, náročnou roli outsidera Vinnieho vystřihl bravurně, s citem pro bouřlivou proměnlivost nálad, vnitřní i vnější emoční rozpolcenost v jeho podání nervně vibruje na poplach. Další svébytný divácký zážitek.”

  Helena Grégrova (redakce i-divadlo.cz)

  “Simpatico je syrová hra, která mi trochu připomíná stylem McDonagha. A já mám tenhle typ her rád. Navíc se toto komorní provedení náramně hodí do Klubovny v Jindřišské ulici. Líbily se mi výkony všech herců, zejména ale Jana Jankovského, který je k podobným rolím tak trochu předurčen. Jeho Vinnie je chvíli sympatický a chvíli nesympatický a vlastně nikam nepatří. Příběh outsidera, který si ale sám staví překážky do cesty. Vážnější téma, ale velmi zdařilá inscenace.”

  Čiko (i-divadlo.cz)

  Novinky

  Všechny novinky