fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Rozmarné léto – bonus

  Rozmarné léto – bonus

  Cena vstupenek 600 Kč / 390 Kč / 180 Kč pro děti do 14ti let

  Cena vstupenek – park Radonice (OPEN AIR) 450 Kč / 290 Kč v předprodeji, 600 Kč / 390 Kč v den představení

  Cena vstupenek – Housův mlýn u Tábora 500 Kč / 330 Kč v předprodeji, 600 Kč / 390 Kč v den představení

   

  Program představení

  Kašpar a Jiří Stránský Jakub Špalek

  °klasika °komedie se zpěvy °atmosféra

  Dárek pro ty, co to chtějí ještě! Pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují.

  Nápad dopsat Bonus vznikl během repríz léta 2010 – zjistili jsme, že mnoho diváků přichází znovu a znovu, každý rok zajdou do našich říčních lázní, a uvědomili jsme si ohromný potenciál těchto „rozmarných fandů“. Začal vznikat text pro znalce Vančurova příběhu.

  Rozmarný bonus lze přirovnat k bonusům filmů na DVD. Zde najdete to, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou. Nechybí nové písně, kouzla a triky i fakta historická.

   

  Premiéra 28. července 2011

  Délka představení 2.00 hod. včetně přestávky
  Počet repríz 96

   

  V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou).

   

  Poděkování  Dekos-r, Řeznictví – uzenářství Francouz

  • Pá 2. 8.
   20. 30
   hrajeme v RODINNÉM PARKU V RADONICÍCH - OPEN AIR
  • So 3. 8.
   20. 30
   hrajeme v RODINNÉM PARKU V RADONICÍCH - OPEN AIR
  • Ne 25. 8.
   20. 30
   hrajeme v Housově mlýně u TÁBORA

  Herci

  Tým

  • Petr Malásek

   Hudba

  • Karel Špindler

   Scéna

  • Jan C. Löbl

   Kostýmy

  • Jana Hanušová

   Pohybová spolupráce

  • Studio Najbrt

   Grafické návrhy

  • Michal Hladík

   Fotografie z představení

  “"Menu bonusu je pestré, pracuje s různými momenty, co v původním příběhu nebyly prozrazeny. Kabaretní podobu hry podtrhuje písnička "U 14 pomocníků", která chutně popisuje řadu jídel. "Chybějí mi asi starý dobrý časy," zpívá sbor herců a při tomto finále se všichni na jevišti rozdovádějí. Krokovarské akvabely předvedou vtipnou vodní kreaci a pánové jim galantně oblékají červené župany. Léto je pochváleno, kamínky, hozené do vody, žbluňkají a nám je líto, že jsme si také nevzali plavky."           ”

  Dana Benešová-Trčková/ČT 24

  “"Zatímco Rozmarné léto vypráví ucelený příběh z nepříliš horkých červnových dní, rozmarný bonus je jiný. Sami tvůrci ho připodobňují k bonusovým záznamům na DVDčkách. Vystřižené scény, nové písničky a taneční vystoupení. Celá inscenace má více než narativní charakter kabaretní... Kabaretní forma střílí z jeviště do hlediště jeden vtip za druhým. Krátký ostrý náboj do bránice v podobě převozu páterova přes řeku Orši, tklivá Píseň o tichu zasáhne jako kartáčová střela srdce a nejbližší okolí a koule z kanónu míří na žaludek. O její nasměrování se postaralo 14 pomocníků."”

  Michaela Steffanová/Studentpoint.cz

  “"Je jedno jestli si vám toto léto přijde nešťastné, v Divadle v Celetné budete bezpochyby uvolnění a zažijete to pravé starosvětské letní mámení. S pruhovanými lehátky, dřevěnými kabinkami a opravdovými vodními lázněmi. Představení, na kterém je vidět ohromný kus tvrdé práce, paradoxně dokáže přenést na diváka lehkost, hravost i trochu nostalgie. A až půjdete z divadla, bude vám skoro líto, že to všechno trvalo jen něco málo přes dvě hodiny."  ”

  Klára Hüttlová/ Managerka.cz

  “"Z Rozmarného léta se v bonusu stává rozverné pásmo vančurovsky laděných skečů, ve kterých se tvůrcům podařilo přesně vystihnout Vančurovu poetiku, jazykovou i situační... Jde v podstatě o idealizovanou pout do starých časů, plnou elegance a dávno odvanuté krásy. Tomu odpovídá I deset nových, tanečně laděných písní Petra Maláska. A z nich by klidně mohly být hity. V první republice i dnes."”

  Vladimír Hulec/MF Dnes

  Novinky

  Všechny novinky