fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Politika správcovny

  Cena vstupenek 450 Kč / 295 Kč / 180 Kč děti do 14 let

                            

  /vstupenky je nutné si vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

  Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.

  PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

  S. d. Ch. Filip Nuckolls

  °monodrama °komedie °český autor °svérázná

  Správce fotbalového stadiónu se tak dlouho pokouší o nápravu chování sportovců i fanoušků, až mu dojde trpělivost a začne jednat! Teror letícího míče bude brzy u konce! Drsná komedie o tom, co známe.

  S. d. Ch. (vlastním jménem Miloslav Vojtíšek) je autor prozaických a dramatických textů, donedávna správce hřbitova, nyní správce fotbalového hřiště. Má dvě Ceny Alfréda Radoka za nejlepší původní českou a slovenskou hru.

  Hru autor napsal na objednávku časopisu Svět a divadlo, a to pro třetí ročník mezinárodní soutěže o Cenu Ferdinanda Vaňka.

   

  Délka představení 70 minut, představení je bez přestávky
  Počet repríz 34

  Premiéra 6. května 2019

   

  Politiku správcovny hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici 23 v Praze 1.

  Dvacet minut před začátkem představení začínáme vodit diváky do Klubovny.

   

  Politika správcovny je i na Dramoxu: https://www.dramox.cz/divadla/6-spolek-kaspar/488-politika-spravcovny

   

  • St 25. 9.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici
  • Čt 26. 9.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici

  Herci

  Tým

  • Radka Josková

   Výprava

  • Martin Svoboda

   Fotografie z představení

  “Inscenace, pro kterou jsou prostorové uspořádání a komorní atmosféra klubové scény v Jindřišské ulici jako stvořené. Po celou dobu monologického partu obdivuhodně soustředěný Jakub Špalek rozehrává podobenství o nebezpečí manipulace a zneužívání mocenského postavení, zejména když člověk propadne falešnému pocitu vlastní důležitosti a neomylnosti. Herec vše servíruje s bezprostřední autenticitou, díky které mu publikum visí na rtech od úvodních žoviálních promluv až po mrazivé finále a i po skončení představení má rozhodně o čem přemítat.”

  Helena Grégrová (i-divadlo - redakce)

  “... Politika správcovny je skvost. Od textu, scény, atmosféry až po strhující výkon Jakuba Špalka, jenž musí na jevišti vydat neuvěřitelné množství energie a to je znát. A také je to důvod pro ocenění. Nejen tedy samotné nadšení, ale i položení se do postavy a její pochopení. Tím nejmenším oceněním by pak měla být vyprodaná každá repríza. Jednoduše proto, že si to Politika správcovny a Jakub Špalek zaslouží. - více na https://www.i-divadlo.cz/blogy/lukas-holubec/spravcuv-teror”

  Lukáš Holubec (i-divadlo - redakce)

  “Skvělé představení. One man show od vrátného až po herce. Je to legrační, ale současně dost mrazivé. Správce je velký manipulátor, který nemá zrovna rád lidi. Proto se dost často odkazuje na Misantropa. Je škoda, že na představení bylo poloprázdno. Rozhodně stojí za vidění.”

  Karel1964 (i-divadlo)

  “Tento Stand up je spíše "Sit up" (pouze jeden herec, který se pohybuje po celé představení výhradně na kolečkové židli), V Jindřišské klubovně veškerý technický a uvaděčský personál jsou vždy sami herci a v tomto případě je to tedy divadlo jednoho herce v tom doslovném slova smyslu. Autor hry zde využil svoji zkušenost se správcovstvím fotbalového hřiště a vytvořil pro něj typickou divadelní hříčku plnou sarkastického humoru. Obdivuhodný Jakub Špalek, muž pro všechno.”

  Jerman (i-divadlo)

  “Správce jako "velký bratr"? nebo alegorie dnešní doby? nebo že by vtipná taškarice? asi tohle všechno... duch místa, milý herec barmanem, dobré víno (pije se i při představení!), výborný text, uvěřitelné herectví... dohromady přitažlivý koktejl.”

  Hoolek (i-divadlo)

  Novinky

  Všechny novinky