Divadlo v Celetné Toggle

Rozmarné léto

Vladislav Vančura Jakub Špalek

“Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz – jak je to krásné býti kadeřavým“. Letní speciál spolku Kašpar.

Otevřeme říční lázně Antonína Důry s molem i terasou pro návštěvníky, na náměstí přitáhne vůz kouzelník Arnoštek, napne provaz a představení může začít!

Hrajeme pouze od června do září!

Premiéra 25. června 2007

Délka představení 2.40 hod včetně přestávky
Počet repríz 250

Cena vstupenek 385 Kč / 250 Kč / 165 Kč děti do 14ti let
Kašpar first moment

V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou).

Poděkování Pekárna Kabát, Pivovar Chotěboř,  Dekos-r, Řeznictví – uzenářství Francouz

Herci

Tým

 • Petr Malásek

  Hudba

 • Karel Špindler

  Scéna

 • Jan C. Löbl

  Kostýmy

 • Studio Najbrt

  Grafické návrhy

 • Michal Hladík

  Fotograf

“Léto v říčních lázních poklidně ubíhá a místy se zdá, že si Celetná vytvořila svůj vlastní poklidný letní čas, plný lásky a přátelství, přímo v srdci tolik uspěchané a divoké Prahy. Nabízí Vám krásně strávený, poklidný letní večer mezi přáteli. Když zavřete oči, cítíte vůni párků a slyšíte, jak voda jemně omílá břeh.”

prakultura.cz

“Václav Jakoubek coby kučeravý kouzelník Arnoštek nejenže ovládá všechny možné i nemožné iluzionistické triky, ale několikrát za zatajeného dechu diváků předvede, s jakou bravurou se naučil provazochodectví. Herci zároveň s humorem berou do hry i pravou kouzelnickou šmíru, a jejich výstupy tak nejsou jen pouhou exhibicí. (…) … text nejlépe srostl s Evou Elsnerovou v roli drobné záletnice Kateřiny. Vycpaná na příslušných místech se pohybuje jako kachna a působí nemotorně v každém svém pohybu. Je v ní hluboká upřímnost naivní ženy, která jedná impulzivně a z trucu. Za živého doprovodu klavíru herci zpívají, nepřetržitě kouzlí buď slovy, nebo triky a aktivně komunikují s divákem.”

Marcela Spívalová, Pražský deník

“V Kašparu musí vystačit s běžným prostředím divadla, a tak nezbývá než „čarovat“ jinými prostředky, o to však promyšleněji. Scénograf Karel Špindler vybudoval na jevišti skutečné říční lázně – s kabinkami, pruhovanými lehátky, tabulí, na kterou se křídou zaznamenává teplota vody a vzduchu, a především se skutečnou, šplouchající vodou a molem. Vznikla tak dokonalá iluze starosvětské plovárny: po skončení představení si prý dokonce mohou v dekoraci „pohovět“ i diváci.”

Kateřina Kolářová, MF Dnes

“Představení můžeme nazvat představením s velkým P. Kromě očekávaných monologů a dialogů se dočkáme i pravých akrobatických, až kouzelnických výstupů. Chybět nebudou ani písně, které napsal speciálně pro tuto inscenaci skladatel Petr Malásek.”

Michaela Rochovanská, Topzine.cz

Novinky

Všechny novinky