fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Václav Jakoubek

  Václav Jakoubek

  Před kamerou stál poprvé v osmi letech, v Kachyňově koprodukčním, u nás ne příliš známém filmu Poslední motýl. „Byl to film z války a hledali malý a hubený děti,“usmívá se Václav a vzpomíná na to, že v partě dětí měl takovou pidiroli.

  Osudovým filmem se pro Václava stal film Šakalí léta. Hrál tam vedle Jakuba Špalka, který mu po natáčení nabídl divadelní roli. Vstoupil tedy v necelých čtrnácti letech na divadelní prkna jako elév a už na nich zůstal.
  Na konzervatoř ho nepřijali, přestože to zkoušel dvakrát -„jednou jsem prý neměl talent a podruhé oni neměli místo“, konstatuje Vašek. Zkoušky v divadle, čím dál tím víc představení a tehdy i natáčení filmu Co chytneš v žitě, ho zatím do dnešní doby dostudovat nepustily.

  „Když už mě Jakub přijal na základě filmu Šakalí léta do Kašparu, říkal jsem si, že jsem mu povinován vystudovat hereckou školu, abych oproti ostatním hercům neměl nějaký handicap. Abych jim to zkrátka na jevišti nekazil, když nebudu vědět, jak mluvit nebo jak se pohybovat. Bohužel mě ani jednou nepřijali, takže jsem i patnáct let po vstupu do divadla zůstal pořád tím elévem bez vzdělání,“ žertuje Jakoubek, který je nakonec ale přesvědčen, že mu škola života přímo v divadle dala mnohem víc než pět let suchého biflování na DAMU.

  Filmové role:
  1999 – Co chytneš v žitě, 1996 – Kouzelný měšec, 1994 – Cisařovy nové šaty, 1993 – Proces, 1993 – Šakalí léta, 1992 – Městem chodí Mikuláš, 1991 – Obecná škola, 1990 – Poslední motýl

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky