fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Miroslav Hanuš

  Miroslav Hanuš

  Pro hereckou dráhu se rozhodl bez předchozího varování uprostřed prvního ročníku Vysoké školy ekonomické, na níž z nedostatku jiného zájmu a na přání rodičů studoval obor vnitřní obchod.
  Nepřijali ho, ale s ekonomikou byl stejně konec a po prázdninách se stal kulisákem v Divadle na Vinohradech, kde udělal rychlou kariéru, a druhé, tentokrát již úspěšné zkoušky na DAMU skládal jako jevištní mistr. Po absolutoriu DAMU nastoupil Miroslav Hanuš do kladenského divadla, společně s režisérkou Hanou Burešovou pak přešel do pražského Labyrintu a odtud do nově vzniklého Divadla v Dlouhé.
  Miroslav Hanuš je podle vlastního vyjádření herec lehce staromódního typu s romanticko-skautskými ideály, které se projevují i v běžném životě potřebou vnášet spravedlnost do okolního dění a díky nimž například dohrál představení i s přeraženým předním zubem.
  Vedle herectví se věnuje také režii (Středočeské divadlo Kladno, Městské divadlo Příbram, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Divadlo v Řeznické, Divadlo ABC a další), což zřejmě souvisí s jeho potřebou ovlivňovat celek (mimo divadlo by rád byl školníkem či kastelánem). Inscenuje zejména hudební komedie, k nimž má blízko i jako herec (kromě zpívání, tancování a stepování se postupně naučil vedle klavíru hrát na saxofon, bicí, kytaru, akordeon…) . Je též autorem řady písňových textů, básní a veršovánek.

  Filmové role:
  2008 – O život (mistr)
  2007 – …a bude hůř (Adamec), Četnické humoresky 3 (Urbánek), ROMing (policista), tv divadelní hra Soudné sestry (sutor div. Her Mášrecht), Václav, Vratné lahve
  2004 – 3 + 1 s Miroslavem Donutilem (povídka Houbařský pes z dílu Houbaři)
  2003 – tv film Maryška (policista)
  1986 – tv inscenace O rybáři a rybce (mladý rybář)

  Dabing:
  2006 – Past na žraloka

   

   

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky