Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Terminus

  Cena vstupenek  420 Kč / 270 Kč

  Představení není vhodné pro děti do 15 let.

   

  Program

  Mark O´Rowe Marek Němec

  Tři monology ze současného Dublinu. Drsné příběhy, zpočátku realistické, později jimi začínají prostupovat démoni a andělé…

  Prolínající se monology tří lidí, kteří nám vyprávějí svoje životní příběhy plné touhy a zklamání. Ale i přes vážné téma je hra plná osobitého humoru, naděje, očekávání a smíření. Žena ve středním věku, mladá dívka a mladý muž – všichni se silným osobním příběhem – putují každý za svým „konečným“ cílem ulicemi Dublinu. Všechny tři příběhy se postupně protnou a spojí se tak v jeden.

  Hra je psána formou veršovaného textu, který rytmicky připomíná rap (hiphop), což dodává příběhu spád a udržuje diváka přirozeně v toku děje.

  Představení bylo nominováno na Cenu Marka Ravenhilla / ocenění za počin v oblasti inscenování současné dramatiky pro česká divadla/,  na Cenu Alfréda Radoka – Talent roku / Marek Němec/ a Cenu Divadelních novin / Ladislav Hampl/.

   

  Premiéra 3. října 2013

  Délka představení 2.00 hod., představení je bez přestávky
  Počet repríz 60

   

  • Po 21. 10.
   19. 30
  • So 9. 11.
   19. 30
  • St 11. 12.
   19. 30
  • Po 16. 12.
   19. 30

  Herci

  Tým

  • Ester Žantovská

   Překlad

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Lukáš Kuchinka

   Scéna

  • Jana Jurčová

   Kostýmy

  • Lucie Valerová

   Grafické návrhy

  • Martin Svoboda

   Fotografie z představení

  ““V první řadě je to herecky velice silná inscenace (úlisný i démonický Ladislav Hampl určitě nejlepší, jakého jsem ho kdy viděl, ale skvělé a přesně na hranici patosu a nadsázky jsou i dámy Alena Doláková a Barbora Lukešová), ale zároveň Němec pozoruhodným způsobem pracuje s prostorem (mimo jiné s velkou točnou), s civilně-necivilní výtvarnou stylizací a s kombinacemi hudby a ticha.”              ”

  Michal Zahálka/ Nadivadlo

  ““Na nastudování Kašparu oceňuji především režijní vidění M. Němce, jenž na základě minimalistických scénických prostředků dokázal znásobit emoce příběhů hry působících na diváka. L. Hampl dostal po delší době roli hodnou jeho talentu, B. Lukešová se dokáže suverénně pohybovat v mantinelech své postavy.””

  Jiří Landa/ i-divadlo

  ““Terminus přináší erotické napětí i obscénní obrazotvornost. Slovní ekvilibristika nepůsobí díky výkonům herců formálně, jejich vysoké nasazení podporuje grotesku i napínavý triller. Popisné pasáže ožívají temperamentem režisérem trefně vybraných osobností. Alena Doláková, Barbara Lukešová i Ladislav Hampl fungují jako zasvěcenci moderní ďábelské mise, v níž se objevuje téma milenecké i rodičovské zrady, nechtěného těhotenství, spiknutí, vraždy, odpudivých i přitažlivých démonů.””

  Dana Benešová – Trčková / web ČT24

  ““Inscenace divadelního spolku Kašpar Terminus je velmi originálním uměleckým dílem. Překvapí skvěle a vtipně poskládanými verši, stejně jako zdařile zařazenými hudebními hity. Inscenaci zvlášť ocení příznivci černého humoru, kterým na divadelních prknech nevadí ani nějaký ten vulgární výraz.””

  Jana Kumherová / BeInMagazine

  Novinky

  Všechny novinky