fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Barbara Lukešová

  Barbara Lukešová

  Absolvovala státní Konzervatoř v Praze, jejími kantory byly např. Jiří Vala, Vladimír Ráž, Klára Jerneková, Blanka Bohdanová či Václav Postránecký. Po škole nastoupila do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, poté přijala angažmá v divadle Rokoko /1994-2001/. Současně v témže období zkouší a hraje v Divadle v Celetné. Účinkovala v inscenacích Divadla Rubín, Národního divadla, Městských divadel pražských, Divadla Komedie a Divadla v Řeznické.

  Film Brucio nel vento(It),kde ztvárnila hlavní ženskou roli,získal 5 ocenění a 16 nominací.V roce 2002 byl vybrán do hlavní soutěže Berlinale a režisér filmu Silvio Soldini v nominaci na Zlatého medvěda.

  Za roli “A” v inscenaci Terminus v režii Marka Němce byla v anketě kritiků na předních místech v nominacích na cenu Alfreda Radoka za ženský herecký výkon roku 2013.

   

  Filmografie / Vojtěch řečený sirotek (režie Z. Tyc), Žiletky (režie Z. Tyc), Agáta (režie D. Krameš), Brucio nel vento (režie S. Soldini – Itálie/Francie), Grimm brothers – (režie T. Gilliam), Child 44 (režie D. Espinosa), Občanská naděje (režie D. Vigner)

  TV / Dobrodružství kriminalistiky, Franz a Felice, seriál Muž v pozadí, Motel Anathema, Jsi krásná, Soukromé pasti, poslední film J. Krejčíka Peníze, Cesty domů, Doktor Martin, Já Mattoni, Život a doba soudce A. K., seriály Charles II pro BBC, Dabing street a Specialisté

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky