fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Ladislav Hampl

  Ladislav Hampl

  V sedmi letech začal navštěvovat dramatický kroužek ZUŠ Liberec pod vedením Mileny Hercíkové, Mileny Šajdkové a Evy Lecchiové. První herecká zkušenost přichází v deseti letech v inscenaci Zamore (divadlo F. X. Šaldy Liberec, 1992).

  Díky dětskému pěveckému sboru Severáček, krerý navštěvoval, se zůčastnil česko-německo-polského projektu, kterým byla dětská opera Brundibár (Hans Krása, Adolf Hoffmeister). Před odchodem na DAMU, kde vystudoval obor herectví činoherního divadla, odehrál v libereckém divadle ještě několik rolí v různých inscenacích (F. Schiller – Vilém Tell, rež. P. Harvánek; W. Shakespeare – Macbeth, rež. P. Harvánek; J. Kolář, P. Prchal, M. Eben – Kocourek Modroočko, rež. J. Untermüller; Pašije aneb Zrcadlo umučení, rež. Pa. Palouš).

  Za studií na Damu hostoval v CD 94 v inscenaci Tři mušketýři a v Divadle na Vinohradech, kde si zahrál Roderiga po boku Vladimíra Dlouhého, který ztvárnil Jaga. 

  Ve  čtvrtém ročníku absolvoval tříměsíční angažmá v divadle Rokoko. 

  Po absolvování DAMU v divadle DISK ( N. V. Gogol – Ženitba, rež. O. Ševčík; M. Ravenhill – Polaroidy, rež. N. Deáková; F. M. Dostojevskij – Zločin a trest, rež. M. Lang) nastoupil na roční angažmá v Divadle na Vinohradech. 

  Od roku 2004 do roku 2016 byl členem souboru Divadla Na zábradlí, kde odehrál za tu dobu 36 inscenací. V té době si zahrál Laerta v Dejvickém divadle  (W. Shakespeare – Hamlet, rež. M. Krobot).

  Během své kariéry odehrál spoustu rolí v rámci Letních Shakespearovských slavností.

  (např. Romeo, Romeo a Julie, rež. M.Huba; Orlando, Ako sa Vám páči, rež. Emil Horváth; Polonius a Laertes, Hamlet, rež. Michal Vajdička)

  Nyní je bez angažmá a spolupracuje s divadly Na Zábradlí, Ungelt, Kalich, Verze, Spolek Kašpar, Divadlo 6-16, ale také například s Českým Rozhlasem.

  Aktuální i neaktuální inscenace lze nalézt pod tímto odkazem: Ladislav Hampl | i-divadlo.cz

  Televizní a filmová tvorba: 

  Ladislav Hampl | ČSFD.cz

  https://www.imdb.com/name/nm1411285/bio

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky