fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Srpen v zemi indiánů

  Cena vstupenek  600 Kč / 390 Kč / 180 Kč děti do 14 let

  Tracy Letts Pavel Lagner

  Nezahojené křivdy a stíny minulosti rodiny Westonových, která se díky zmizení hlavy rodiny po dlouhé době celá společně potkává a zoufale hledá a nenachází odpuštění, porozumění, lásku a štěstí.

  Americký autor Tracy Letts získal za tento text Pulitzerovu cenu. Podle New York Times se jedná o nejvíc vzrušující hru, která se na Broadwayi v posledních letech objevila. Je komedií, jakkoliv se tento termín člověku příčí v souvislosti s tím, co na postavy všechno praskne. Při vší citlivosti a bez cynismu se musíme smát, když tragické momenty dosáhnou intenzity a pravdivosti dále již nesnesitelné. V tomto zvláštním, leč přirozeném řešení je Lettsova hra mimořádná a originálním způsobem vede diváka k přemýšlení i zážitku.

  Premiéra 6. března 2017

  Délka představení 2.20 hod., představení má přestávku
  Počet repríz 62

  V představení se v souladu s autorským uměleckým záměrem kouří (cigareta na jevišti je dle vyjádření Ministerstva zdravotnictví rekvizitou).

  Herci

  Tým

  • Petra Krčmářová

   Výprava

  • Dan Fikejz

   Hudba

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Filip Nuckolls

   Režijní supervize

  • Martin Svoboda

   Fotografie

  “Silná inscenace, jenž dobře využívá bohatý potenciál tohoto rodinného dramatu. Vícevrstvý vztah matky a dcer, společně s nelehkým životním údělem každé z nich. Vystavěno je to pěkně, jednotlivé vztahy jsou též solidně načrtnuty a při důležitých momentech to rozhodně neztrácí potřebnou sílu a údernost. V první polovině je snad pár scén, kde se dobré tempo malinko vytrácí, ale nudit se u toho člověk opravdu nestihne. Naopak závěr je velmi povedený. Dějové škrty zde z mého pohledu působí spíše pozitivně. Výtečný herecký výkon u M. Steinmasslové, které zdatně sekundovala J. Nerudová.”

  Jan Pařízek - i-divadlo

  “Přestože kvůli škrtům divák přijde o některé informace o titulní „zemi indiánů“, komornější úprava právem ceněné Lettsovo rodinné drama nepoškodila a občas i vedla k dynamičtějšímu vyznění. Režijně dobře ukočírované, kvalitní práce většiny herců. Dva roky po premiéře měla inscenace patrně již usazenější podobu, M. Steinmasslová podala výkon vskutku pozoruhodný a hluboký. Příležitosti dobře využily i J. Nerudová či M. Prášilová.”

  Pavel Širmer - i-divadlo

  “Skvělé herecké výkony, zejména Mileny Steinmasslové a Jitky Nerudové v ústředních rolích, zaujali ale i další obsazení: Monika Zoubková, Eliška Hanušová Bašusová, Irena Kristeková či František Kreuzmann, a po letech uvádění zcela jasně patrná celková herecká souhra - výborná. Napětí a hutná atmosféra se drží celé drsným černým humorem prošpikované inscenace, která skrz všechny patologické a vykloubené vztahy v jedné rodině, jež popisuje, nemilosrdně směřuje k drsnému konci, který se v jejím průběhu čím dál víc jeví jako jediný v dané situaci možný a výrazně evokuje známé "čím kdo zachází, tím také schází." Drsné, emotivní, působivé.”

  Iva Bryndová - i-divadlo (tip redakce)

  Novinky

  Všechny novinky