fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Ondřej Novák

  Ondřej Novák

  Ondřej Novák se narodil v roce 1985 v Praze, vystudoval činoherní herectví na DAMU a žurnalistiku na Karlově univerzitě.

  Už po DAMU v roce 2009 založil se spolužáky z činoherní katedry Divadlo NaHraně, kde dodnes působí jako herec i dramaturg (Mesiáš, Romeo a Julie a co jako?, Brutál, Řekni mi něco hezkýho, Jezebel), spolupodílí se na vysílání NaHraně na Rádiu Kašpar a od května 2021 je také jedním z nepravidelných moderátorů Good.worku. V letech 2013 až 2015 byl členem souboru Městského divadla Kladno, od roku 2013 dodnes působí v Divadle Ungelt (Touha jménem Einodis, 4000 dnů, Pardál, Dovolená paní Josefy), pravidelně hostuje v pražských i mimopražských divadlech – Západočeské divadlo v Chebu, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Otáčivé hlediště Český Krumlov, Divadlo Kalich, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Letí, Studio Damúza aj.

  Filmovým divákům je známý z role Karla Šímy v Lidicích, jako loutkář Vítek z pohádky Micimutr, Cyril z doku-dramatu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů nebo coby Tomáš ze sportovního dramatu Fair Play. Často se objevuje v menších rolích i v televizních filmech (Rašín, Slíbená princezna) a seriálech (Ordinace v Růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Specialisté) a díky jazykovým schopnostem se objevuje také v zahraničních projektech (Poslední vízum, Génius, Tajná olympiáda, Borgia).

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky