fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Kráska z Leenane

  Kráska z Leenane

  Cena vstupenek 550 Kč / 360 Kč / 180 Kč děti do 14 let

   

  /vstupenky je nutné si vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

  Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.

  PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

  Martin McDonagh Jakub Špalek

   

  Není žmolek jako žmolek. Taky málokterý vztah mezi matkou a dcerou je stejný. Mag a Maureen Folanovy na sebe tak trochu zbyly. Neumí žít spolu, ale neumí žít ani bez sebe. A hranice mezi láskou a nenávistí je tak tenká… Četli jste někdy cizí dopisy? Máte rádi kokosky? A máte doma pohrabáč?

  Kráska z Leenane je první divadelní komedií Martina McDonagha, slavila celosvětový úspěch a dodnes je považována za jeho nejlepší text.

  LEENANSKÁ TRILOGIE

  hry Kráska z Leenane (1996), Lebka z Connemary (1997) a Osiřelý západ (1997).

  Leenane je vesnice o rozloze cca 7,5 km2, ležící v oblasti Connemara v hrabsví Galway na západě Irska.

  Krása této trilogie je i v tom, že ač se příběhy vlastně prolínají, nejen místně a časově, ale o postavách se mluví i ve hrách, kde fyzicky nevystupují, tak každá z her dokáže existovat i úplně samostatně bez znalosti těch ostatních a nebudete o nic ochuzeni. Při znalosti ostatních si jen lépe složíte mozaiku vesnických obyvatel.

  Premiéra 6. června 2021

  Délka představení 2.00 hod. s přestávkou

  Počet repríz 57

  • Út 2. 1.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici
  • St 3. 1.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici

  Herci

  Tým

  • Lenka Kapsová

   Překlad

  • Radka Josková

   Výprava

  • Petr Malásek

   Hudba

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Martin Svoboda

   Fotografie z představení

  “V této inscenaci se šťastně setkaly poměrně známá emočně vypjatá McDonaghova hra, neagresivní přesná režie Jakuba Špalka i strhující herectví celé čtveřice představitelů, kdy zejména Milena Steinmasslová plně využila možností, které jí vděčná role poskytuje. To vše je emočně zesílené domáckou atmosférou "bytového divadla" v klubovně Kašpara.”

  Vladimír Rogalewicz (www.i-divadlo.cz)

  “... Musím uznat, že Kráska z Leenane je v podání divadelního spolku Kašpar krásný a intenzivní zážitek. Propracovanost textu je v naprostém souladu s precizní režií a skvělými hereckými výkony, nad nimž se nejpevněji vznáší ten ústřední postavy. Podobně jako u jiných her Martina McDonagha i zde možná nebudete téměř dvě hodiny klidně dýchat, protože život, zde tedy ten venkovský, je zde podán syrově a nekompromisně, leč také dramaticky nádherně zpracovaný a pokud to vydržíte, můžete při závěrečné písni, která vše krásně spojí, až fyzicky cítit pocit uspokojení nad uměleckou krásou.”

  Lukáš Holubec (tip redakce - www.i-divadlo.cz)

  “Divadlo tak blízko, že blíž už to ani nejde. Herci od vás převezmou vstupenky, obslouží bar a následně odehrají skvělé představení (ve kterém si nejspíš dělají i zvuk, osvětlení, vše). Pro mě se jedná o ten typ hry, kde se třeba jednou za 15 minut zasmějete, ale do dalšího uchichtnutí je vám úzko a trochu špatně z toho zmaru a osobní bídy hlavních postav. Výborné herecké výkony, emoce a hořkost hry ve mě zanechaly silnou stopu. Skvělý divadelní zážitek.”

  Tereza Beranová (www.i-divadlo.cz)

  “Viděl jsem v rychlém sledu celou Connemarskou trilogii v podání Divadla Kašpar. A Kráska z Leenane je mezi nimi královnou. Divák si kromě klasických rychlých výměn a nadávek (což je autorovo poznávací znamení) užije i krásnou psychologickou rovinu postav, která u ostatních dílů trilogie není tak silná, ani tak uvěřitelná. A klobouk dolů před Irenou Kristekovou. To, jak dokáže nenuceně přeskakovat mezi otrávenou starou pannou, zamilovanou holčičkou a mstivým magorem, je nádherná učebnice herectví. Díky.”

  Šípal (www.i-divadlo.cz)

  Novinky

  Všechny novinky