fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Draci noci a spol.

  Draci noci a spol.
  Čezeta - Karel Špindler, Vladimíra Fomínová, Jakub Špalek

  DRACI NOCI – poezie dávných věků o lásce, přátelství a samotě, o písku, datlích a víně. Egyptská, indiánská, japonská a čínská poezie.

  Jitka Nerudová, Jan Potměšil, Jakub Špalek

   

  SHAKESPEAROVY SONETY – láska, krása a pomíjivost života i citů.

  Martin Hofmann, Marika Šoposká / Alena Doláková, Tereza Rumlová, hudební doprovod Milan Duspiva / Richard Závada – loutna

   

  GALANTNÍ POEZIE – francouzští autoři 16.- 20. století vyprávějí o lásce v nejrůznějších polohách –  „Vyplňte paní bez váhání veškerá milencova přání!

  Milena Steinmasslová, Petr Lněnička, Eliška M. Boušková – saxofon

   

   

  Premiéra 15. května 2011
  Derniéra 12. května 2017

  Délka představení 100 min, představení má přestávku
  Počet repríz 21

   

  Cena vstupenek 345 Kč / 225 Kč / 165 Kč do 14ti let

   

  Herci

  Tým

  • Petr Malásek

   Hudba

  • Karel Špindler

   Scéna

  • Vladimíra Fomínová

   Kostýmy

  • Michal Hladík

   Fotografie z představení

  • Anna Špalková

   Fotografie z představení

  “"V Dracích noci se vrátíte zpět do doby, kdy byl svět upřímný a čistý. Kdy lidé žili v úzkém soužití s přírodou a dokázali nad ní jednoduchým a přímým způsobem žasnout, opěvovat ji nebo ji doslova považovat za člena rodiny. (…) Spolek Kašpar nechce tímto představením umělým způsobem nebo moderními divadelními prostředky popularizovat poezii starých národů, po které dnes asi málokdo sáhne. Pokud inscenuje, tak stejně upřímně jako je tomu v obsazených verších. Draci noci spíše navozují atmosféru a náladu, jež je v nich skrytá. Hercům se podařilo k poměrně klasické recitaci zvolit rychlejší tempo a vyhnout se tak hrozícímu patosu.Jdou s interpretovaným textem v podobné radosti i slabosti, ve které verše básníků staré Číny, Egypta, Japonska nebo Aztéků, vznikaly." Tomáš Kůs/Český rozhlas "Tvůrci vystavěli na jevišti prostředí z bambusu a bílého plátna, ve kterém se v průběhu představení prohání vlahý větřík, a společně s nasvícením tvoří jedinečný zážitek. Diváci sedí přímo na jevišti v bambusové aréně a stačilo by pouze natáhnout ruku, abyste se dotkli herců. (…) Inscenace rozhodně nepatří k mainstreamu a zaujme úzkou skupinu lidí, čemuž odpovídá i počet míst vyhrazených pro diváky. Podobný počin se ale na české scéně nevidí často a tvoří neobvyklou perličku, která oživí nudný stereotyp zábavných her." ”

  Anna Kottová/Topzine.cz

  “"Diváci se s herci nacházejí pod jednou „střechou“ a stávají se spoluúčastníky celého představení. Atmosféru pak dokresluje hra obrazů, světel, zvolené barvy a hudba, která některé z veršů doprovází. Výsledkem toho všeho jsou na sebe plynule navazující básně, přestože se jedná o odlišné kultury jejich původu. (…) Představení Draci noci uvádí Divadlo v Celetné v rámci takzvaného Májového specialu.I když je květen měsíc lásky, nemusíte se strachovat z plytkých básní, kterými by se autoři představení snažili navodit milostnou, májovou atmosféru za každou cenu. Naopak. Tvůrci vás dokážou vtáhnout do jiného světa, který vás pohltí a necelá hodina uplyne dřív, než si stačíte uvědomit."”

  Ondřej Nekola/Houser

  “ "V Dracích noci se vrátíte zpět do doby, kdy byl svět upřímný a čistý. Kdy lidé žili v úzkém soužití s přírodou a dokázali nad ní jednoduchým a přímým způsobem žasnout, opěvovat ji nebo ji doslova považovat za člena rodiny. (…) Spolek Kašpar nechce tímto představením umělým způsobem nebo moderními divadelními prostředky popularizovat poezii starých národů, po které dnes asi málokdo sáhne. Pokud inscenuje, tak stejně upřímně jako je tomu v obsazených verších. Draci noci spíše navozují atmosféru a náladu, jež je v nich skrytá. Hercům se podařilo k poměrně klasické recitaci zvolit rychlejší tempo a vyhnout se tak hrozícímu patosu.Jdou s interpretovaným textem v podobné radosti i slabosti, ve které verše básníků staré Číny, Egypta, Japonska nebo Aztéků, vznikaly." Tomáš Kůs/Český rozhlas "Tvůrci vystavěli na jevišti prostředí z bambusu a bílého plátna, ve kterém se v průběhu představení prohání vlahý větřík, a společně s nasvícením tvoří jedinečný zážitek. Diváci sedí přímo na jevišti v bambusové aréně a stačilo by pouze natáhnout ruku, abyste se dotkli herců. (…) Inscenace rozhodně nepatří k mainstreamu a zaujme úzkou skupinu lidí, čemuž odpovídá i počet míst vyhrazených pro diváky. Podobný počin se ale na české scéně nevidí často a tvoří neobvyklou perličku, která oživí nudný stereotyp zábavných her." Anna Kottová/Topzine.cz "Diváci se s herci nacházejí pod jednou „střechou“ a stávají se spoluúčastníky celého představení. Atmosféru pak dokresluje hra obrazů, světel, zvolené barvy a hudba, která některé z veršů doprovází. Výsledkem toho všeho jsou na sebe plynule navazující básně, přestože se jedná o odlišné kultury jejich původu. (…) Představení Draci noci uvádí Divadlo v Celetné v rámci takzvaného Májového specialu.I když je květen měsíc lásky, nemusíte se strachovat z plytkých básní, kterými by se autoři představení snažili navodit milostnou, májovou atmosféru za každou cenu. Naopak. Tvůrci vás dokážou vtáhnout do jiného světa, který vás pohltí a necelá hodina uplyne dřív, než si stačíte uvědomit." ”

  Ondřej Nekola/Houser

  Novinky

  Všechny novinky