fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Dopisy

  Cena vstupenek  385 Kč / 250 Kč / 165 Kč děti do 14 let

  Jakub Špalek

  Píši Vám… Já bych Tě také ráda viděla… Prosím Tě, abys tato slova nebrala příliš vážně… Neznám cenu, kterou bych nedal za kratičkou rozmluvu s Vámi!

  Chystáme se porušit listovní tajemství našich básníků a spisovatelů – Němcová, Vrchlický, Podlipská, F. X. Šalda, Svobodová, Wolker, Čapek a Orten.

  Je to skvělá literatura – silné příběhy napěchované emocemi a to vše znásobeno mimořádnou literární zdatností autorů. Herci se výrazně podíleli na scénáři.

   

  Premiéra 16. května 2016
  Derniéra 12. května 2019

  Délka představení 0.50 hod, představení je bez přestávky
  Počet repríz 26

  Herci

  Tým

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Radka Josková

   Kostýmy

  • Lucie Valerová

   Grafické návrhy

  • Martin Svoboda

   Fotografie z představení

  “„Nečekejte experiment ani objevné scénické nápady. Máte unikátní možnost se na hodinku v nevšedním soaré napojit na cituplnost těch, jejichž knihy jste četli a nenásilně tak poznat vztahy slavných spisovatelů. Ta vnímavá chvilka může být v rychlém sledu každodenních událostí jako vzácná orchidej. (...) Scéna se zvětšeným autogramem dotyčného literáta navíc vytváří fotogenický celek. (...) Výstupy doplňují střídmá klavírní intermezza, kromě niterných slov a proměn výrazů obličeje se nic zvláštního neděje, máme možnost se soustředit výhradně na text. Monology a dialogy hrdinů jsou procítěné, partnerské menu servíruje nejmenší detaily, svou roli hrají letmý dotek, úkrok, povzdech.“”

  Dana Benešová-Trčková, Web ČT24

  “„Byť se jedná o prozaické texty milostných dopisů různých významných literátů, přece lze tento tvar, pro některé možná starosvětský, lze nazvat „divadlem poezie“ v sympatickém slova smyslu. Ukazuje se, že Kašpar stále umí udělat na scéně záležitost, která sice nebublá avantgardními vývoji, ale nabízí divákům cosi neokázale příjemného.“”

  Jana Soprová, Scéna.cz

  Novinky

  Všechny novinky