fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Popelka nazaretská

  Popelka nazaretská

  Cena vstupenek 450 Kč / 295 Kč / 180 Kč děti do 14 let

   

  /vstupenky je nutné vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

  Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.

   

  PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

  Václav Renč Jakub Špalek

  °vánoční speciál °klasika °atmosféra

  Příběh, který všichni známe a rádi posloucháme znovu a znovu – od vyhnání z ráje až po narození Ježíše. Nebo také: nejšťastnější část nejkrásnější pohádky Dívky Páně. Vánoční speciál Klubovny. Hvězdy, betlém, andělé.

  Popelku nazaretskou hrajeme v Klubovně, nově otevřeném prostoru v Jindřišské ulici 23 v Praze 1.

  Dvacet minut před začátkem představení začínáme pouštět diváky do Klubovny.

  Pro děti od 12 let

   

  Premiéra 12. prosince 2018

  Délka představení: cca 45 minut

  Počet repríz 35

  Herci

  Tým

  • Anna Špalková

   Fotografie z představení

  “Vánoční speciály se Kašparům zkrátka daří! Tentokrát se tak děje prostřednictvím komorního zastavení se nad křehkými verši nejen o zrození Pána Ježíše Krista, které jsou divákovi předány přesně s takovým citem, abychom je slyšeli pilně a neomylně. A rozjímali. Kromě velmi přirozeného přednesu Mileny Steinmasslové a Aleše Petráše musím ještě vyzdvihnout jednoduchý, ale velmi působivý výtvarný doprovod inscenace. A rozhodně též doporučuji nastudovat informace ke vzniku básně a její cestě za čtenáři a publikem.”

  Helena Grégrová (tip redakce - i-divadlo.cz)

  “Básnická skladba Václava Renče pronikala ven z vězení postupně a ke čtenářům se dostala až po letech. Skladba plná nádherných slov, v níž autor mistrně spojil biblické motivy do souvislého celku, není širší veřejností doceněna a Spolek Kašpar přispívá k její zasloužené popularizaci. Zaznívá pouze první část (od Adama a Evy po narození Ježíše), další zpracované události by se k adventu příliš nehodily. Dojemné předvánoční zastavení v intimním prostředí Klubovny, v těsné blízkosti dvojice herců, kteří ovládají mistrovství přednesu a zároveň zůstávají přirození. V jednoduchosti je síla! (Víceméně opakuji slova H. Grégrové.)”

  Pavel Širmer (tip redakce - i-divadlo.cz)

  “Popelka nazaretská je silná už svým vznikem - Václav Renč příběh vytvořil ve vězení, kde jako katolický spisovatel neměl ani tužku, a tak si ji "zapisoval" jen do paměti. Přednes Mileny Steinmasslové a Aleše Petráše je procítěný a jemný a svíčky a vůně svařáku už jen doplňují báječnou adventní atmosféru. (na základě představení 22.12.2023, viděno podruhé)”

  TerJan (i-divadlo.cz)

  “Nádherné představení, pro advent jsem si nemohla vybrat lépe. Od prvního slova jsem jen tajila dech, aby mi nic neuniklo, aby mi každý verš nabídl v mysli obraz. Když se pak objevily skutečné obrazy, nepřekryly ty moje, ale vzácně je umocnily. Skvostný přednes Mileny Steinmasslové i Aleše Petráše, působivé "kulisy", intimní atmosféra klubovny. Mimořádný zážitek.”

  Petra B. (i-divadlo.cz)

  “Člověk se na 45 minut objeví v úplně jiné dimenzi a hltá všechna slova z úst PANÍ herečky Mileny Steinmasslové a jednoho z našich nejtalentovanějších mladých herců Aleše Petráše... Bylo to jednoduché, kouzelné a krásné. Gratuluji a děkuji, Kašpaři! Opět jste nezklamali.”

  DivadelníFan (i-divadlo)

  “Doteď vlastně netuším, jak jsem se já neznaboh ocitla zde, tak zase je to příběh vánočních svátků a ten by měl znát každý. V podání paní Mileny Steinmasslové a pana Aleše Petráše se to tak dobře poslouchá. Člověk jim prostě věří, že tu zářící hvězdu skutečně vidí a i vy ji můžete v odlesku očí obou dvou spatřit. Člověk se ani nechce pohnout, aby vrzání židle nenarušilo to kouzlo.”

  R.JELEN.21 (i-divadlo)

  Novinky

  Všechny novinky