fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Norway.Today

  Norway.Today

  Cena vstupenek 200 Kč / 100 Kč (speciální návrat pouze na 2 listopadové večery k 30 letům Kašpara a v rámci Noci divadel)

  Igor Bauersima Jakub Špalek

  Kašpar letos slaví 30. narozeniny – návrat představení Norway.Today, které mělo premiéru v Celetné v roce 2003, je součástí oslav.

  „Text mě tehdy naprosto nadchnul (prvotina švýcarského autora úspěšně dobývala evropská jeviště), rychle mě napadlo i obsazení. Samotné zkoušení probíhalo v euforii, která „šla z textu“. Když jsem přemýšlel, k čemu se v rámci kulatých narozenin vrátit, rád jsem navrhnul Norway.“ (Jakub Špalek)

  Končím se životem. Půjdeš se mnou? Smile. Originální milostný příběh, humor a extrémní situace.

  Délka představení 1.30 hod, bez přestávky

  Herci

  Tým

  • Ondřej Černý

   Překlad

  • Michal Hladík

   Fotografie z představení

  “„Hra, která alternativního divadelníka Bauersimu katapultovala mezi přední dramatiky, je pro mladé publikum dílem zásadním. Vyjadřuje totiž generační pocit, že svět je falešné místo, kde život nelze než rozmělnit při marném hledání skutečnosti.“  ”

  Kateřina Kolářová/MF Dnes

  “„V komorním prostředí Divadla v Celetné vyniknou dialogy a herecké výkony obou partnerů. Nejpřesvědčivější jsou tam, kde jsou autentičtí, kde hrají „za sebe“. (...) I tak jsou sebevražedné zpovědi a jejich postupné proměny před videokamerou nejsilnějšími momenty inscenace. Její kvality lze vedle soustředěných hereckých výkonů spatřovat v nápadité scénické práci se světly. V některých vypjatých chvílích se jen jiným uspořádáním prostoru a zadním nasvícením změní perspektiva pohledu a divák hledí na oba herce jakoby zespoda, jako by viseli na skále a už už padali. Vzniká až závratný dojem výšky.“”

  Vladimír Hulec/Divadelní noviny

  Novinky

  Všechny novinky