fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Léčitel

  Cena vstupenek 325 Kč / 210 Kč / 165 Kč do 14ti let

  /vstupenky je nutné vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

  Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.

   

  PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

  Brian Friel Filip Nuckolls

  Příběh svérázné kočovné společnosti, která projíždí vesnice na severu Británie v čele s mužem, který občas – ale jen občas, umí zázraky. Ano, zázraky! Ale jak se s tím vším má vyrovnat on, jeho žena a jeho manažer, konferenciér i řidič v jedné osobě?

  Příběh je vyprávěn vždy z pohledu jednoho z nich a tak se divák postupně dovídá tři různé verze každé události. Takže kde je vlastně pravda? A kdo si některé situace časem lehce přibarvil? A je to vůbec důležité?

  ÚŽASNÝ FRANCIS HARDY! ZÁZRAČNÝ LÉČITEL!! POUZE DNES VEČER!!!

   

  Léčitele hrajeme v Klubovně, nově otevřeném prostoru v Jindřišské ulici 23 v Praze 1.

  Dvacet minut před začátkem představení začínáme pouštět diváky do Klubovny.

   

  Premiéra 16. října 2012 v Činoherním studiu Ústí nad Labem, 17. října 2012 v Divadle Petra Bezruče, 18. října 2012 v Divadle v Celetné

  Délka představení 2.20 hod. včetně přestávky
  Počet repríz 35

   

  Herci

  Tým

  • Ester Žantovská

   Překlad

  • Petra Krčmářová

   Kostýmy

  • Lenka Bočková

   Dramaturgie

  • Lucie Valerová

   Grafické návrhy

  • Michal Hladík

   Fotografie z představení

  “"Léčitel - skvělý text, hluboký, napínavý... Myslím, že jej nejvíc ocení starší z nás, ti nad 40, co už něco ztratili, ale pořád tu jsou, žijí a řeší každodenní starosti a bojují, protože tam někde to musí být lepší, dobrý… Slibuji nezapomenutelný večer a rozhodně doporučuji ke shlédnutí!"                                             ”

  Jakub Špalek

  “"Velice potěšena jsem přijala účast na tomto jedinečném projektu. Stali jsme se -společně s kolegy- kočovnou společností, stejně jako naše předobrazy. Je mi ctí se na představení podílet.Díky za krásnou novou zkušenost."”

  Markéta Haroková

  “" Monodrama je náročný úkol pro režiséra a pro herce, ale i pro vnímání diváka. Nepřetržitý monolog je obtížná dramatická forma a jeho zvládnutí je pro herce velká výzva. Musí udržet neustálé soustředění diváka, ovládnout jej silou své osobnosti, být s ním spojen neviditelnou nití a vést s ním jednohlasý dialog. Inscenace Léčitele tyto požadavky splnila dokonale, každý ze tří herců má potřebné charisma, devízou je i dobrá artikulace, vždyť při minimu akce na jevišti záleží na každém slově. Takže opět jedno představení, které v mysli dlouho dožívá…"   ”

  Milan Líčka, OstravaBlog

  “" Na jevišti zaznamenáme jen náznak scénografie (řady dřevěných židlí na jevišti odkazují k hledištím venkovských sálků), s jednoduchými dobovými kostýmy – zkrátka jde o divadlo literární, stojící bytostně na textu."  ”

  Michal Zahálka, Divadelní noviny

  “" Čistá kompozice Léčitele mi příjemně osvěžila nynější divadelní scénu. Filipu Nuckollsovi se podařilo vyprávět příběh skrze tři postavy neuvěřitelně poutavě, i přes minimalistickou scénu. Tak trochu jsem si připadala jako v menším divadle někde v New Yorku, kde se bez zbytečných příkras dívám do tváře hercům a jejich slova nejsou zabalena do zbytečných rekvizit. Trojice rozmanitých charakterů do sebe zapadá jak zoubky převodovky a čistá jízda bez výmolů se mění pouze podle řidiče." ”

  Eva Síčová, Topzine.cz

  Novinky

  Všechny novinky