Divadlo v Celetné Toggle

Cyrano

Edmond Rostand Jakub Špalek

„Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií… Jak známo, velký nos velkého ducha značí…“  Příběh plný hrdosti a lásky, který rozhodně nezestárnul.

 

Premiéra 29. června 2006

Délka představení 2.30 hod včetně přestávky
Počet repríz 174

 

Cena vstupenek 385 Kč / 250 Kč / 165 Kč pro děti do 14ti let
Kašpar first moment

Herci

Tým

 • Tomáš Steidl

  Asistent režie

 • Jindřich Pokorný

  Překlad

 • Lukáš Hlavica

  Úprava

 • Michal Pavlíček

  Hudba

 • Libuše Josefy

  Výprava

 • Petr Nůsek - ARGO

  Souboje

 • Studio Najbrt

  Grafické návrhy

 • Adam Holý

  Fotografie k programu

 • Martin Svoboda

  Fotografie z představení

“„… jak se ukazuje, osm lidí naprosto stačí, aby dokázalo vytvořit na scéně velkolepý romantický příběh tak, že se divák necítí o nic ochuzen. Naopak – komornost prostředí, blízkost jeviště a hlediště a detailně propracované výkony herců – to vše se dokáže dotknout divákovy duše až překvapivě drsně a zároveň něžně.“”

Jana Soprová – Scena.cz

“„... v závěru Cyrano Martina Hofmanna nebojuje ani tolik s přízraky moci, jako zůstává na prahu smrti osamocen se svým niterným životním vyznáním. Hofmannovu hereckému typu vůbec je tohle střídání fanfaronské, exhibicionistické, někdy až vědomě patetické polohy s citovým, civilním ztišením velmi blízké a odlišuje také jeho Cyrana od přemnohých předcházejících vzorů. (...) Při všech výhradách nemá Špalkův Cyrano charakter pouze líbivé a bezproblémové letní produkce, jistě by obstál i v běžném repertoáru. Špalek totiž ani v létě nedělá inscenace bez zřetelného názoru, a proto stojí za to i tenhle „obehraný“ titul v Celetné vidět.“”

Jana Paterová/ Lidové noviny

“„Šťastným řešením je Špalkovo letní obsazení v Celetné. Až na drobná výslovnostní a rytmická zakolísání při přednesu sumy Rostandova textu je Martin Hofmann trestí obou připomenutých Cyranů. Jeho Gaskoněc je v projevu civilní, podle situací jednou neomaleně útočný, jindy až romanticky zranitelný. Vždy ale sebeironický. (...) Scéna s nezbytnými prvky (balkón, obranný val, židle) Libuše Josefyové, atmosféru přesně dotvářející hudba Michala Pavlíčka, režisérovo akcentování divadelnosti. Zlehčení ale jen v míře neprovokující, úsměvné. To vše publikum nakonec nesentimentálně dojímá. Není se proto čemu divit, že odměnou pro tým inscenátorů je potlesk takřka nekonečný.“     ”

Jiří P. Kříž/ Právo

Novinky

Všechny novinky