Divadlo v Celetné Toggle

Jelena Juklová

Jelena Juklová

Po maturitě nastoupila na DAMU, studium ale nedokončila a ze školy odešla ve druhém ročníku do Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působila v letech 1972 – 1995. Hrála zde např. ve hrách Středoletní noci sen /Hermie/, Ženitba /Agáta/, Leonce a Lena /Lena/, Jak se vám líbí /Rosalinda/, Troilus a Kressida /Kressida/, Frank V. /Frieda/, Heda Gablerová /Heda/ a další. Do Činoherního studia se vrátila na podzim 2012 několika rolemi v Dekalogu.

V polovině devadesátých let opustila Ústí a s některými dalšími kolegy přešla do pražského divadla Rokoko /1995 – 2007/, kde ji bylo možno vidět v hrách Smrt obchodního cestujícího, Mackbeth, Višňový sad, Čarodějky se Salemu. Když v prostorách divadla Rokoko začal působit spolek Kašpar, Jelena Juklová se stala jednou z osobností Kašparu – představení Sestup Orfeův, Náměstíčko, Účtování v domě Božím, Garderobiér, Černé mléko, Krysař, Taneční hodina, Běsi.

Před filmovou kamerou stála poprvé jako čtrnáctiletá v příběhu ze života současné mládeže MALÉ LETNÍ BLUES (1964). Více příležitostí jí přinesla až následující dekáda.
V nedávných letech jsme ji ale mohli slyšet v několika rozhlasových hrách natočených pro Český rozhlas.

Filmové role:
2006 – Vratné lahve, 2001 – Deník Anne Frankové, 1980 – Koncert, 1979 – Hra na tělo, 1978 – Píseň o stromu a růži, 1977 – Talíře nad Velkým Malíkovem, 1975 – Holka na zabití, 1974 – Holky z porcelánu, 1967 – Malé letní blues
Mihne se v nových seriálech Sanitka a Gympl.

Vidět mě můžete v těchto představeních

Novinky

Všechny novinky