fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Divadlo NaHraně

  Nezávislý divadelní soubor, který se od svého založení v roce 2009 zaměřuje především na současnou britskou dramatiku, uváděnou v českých premiérách. 

  Uměleckým šéfem je režisér Šimon Dominik, v současné době šéf činohry Divadla F. X. Šaldy v Liberci a pravidelný spolupracovník řady českých i moravských profesionálních divadel. Dalšími členy jsou scénograf Karel Čapek a herci Pavel Kryl, Ondřej Novák a Martin Severýn.

  V současné době spolupracujeme s režiséry Jiřím Š. Hájkem, Jakubem Šmídem a Jiřím Hajdylou. A také s těmito herci: s Barborou Vyskočilovou, Marií Jansovou, Hynkem Chmelařem, Matoušem Zahem, Renatou Prokopovou, Veronikou Lápkovou a Michalem Necpálem.

  Spolupracovali jsme s výraznými režiséry i herci nejen své generace, například s Jaroslavou Šiktancovou, Janem Fričem, Marií Málkovou, Vladimírem Markem, Romanem Zachem, Tomášem Pavelkou, Matějem Andělem nebo Lucií Polišenskou.

  Co hrajeme

  Zaměřujeme se především na současnou angloamerickou dramatiku, která tvoří páteř našeho repertoáru. Věnujeme se autorům, kteří zatím na českých jevištích úplně nezdomácněli, většinu textů z této oblasti jsme představili v české premiéře. Od roku 2009 jsme uvedli řadu regulérních inscenací i jednorázových projektů, pravidelně spolupracujeme se švédskou ambasádou, pro Knihovnu Václava Havla jsme připravili celý cyklus scénických čtení Havlových her.

  Hrajeme

  Novinky

  Všechny novinky