fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Vincenc

  Vincenc

  Cena vstupenek 600 Kč / 390 Kč / 180 Kč děti do 14 let

   

  /vstupenky je nutné vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

  Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.  PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

  Torben Betts Pavel Lagner

  °komedie °hit °společenské třídy °rodina °vztahy

  Hra se stala hned po své londýnské premiéře v roce 2014 diváckým hitem a provázely ji i stejně nadšené recenze. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Ty ve hře zastupují jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, kteří však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení plechovkového piva. Tento střet dvou odlišných kultur nezůstane bez následků a poznamená všechny zúčastněné.

  Premiéra 30. května 2021

  Délka představení 2.10 hod. s přestávkou

  Počet repríz 62

  • Út 17. 9.
   19. 30
   hrajeme v Klubovně v Jindřišské ulici
  • Po 23. 9.
   19. 30

  Herci

  Tým

  • Michal Zahálka

   Překlad

  • Pavel Lagner a Lenka Bočková

   Úprava textu

  • Radka Josková a kolektiv

   Výprava

  • Barbora Mašková

   Režijní spolupráce

  • Daniel Fikejz

   Hudba

  • Martin Svoboda

   Fotografie

  “Vícevrstevnatá hra se silným příběhem v přesném, ve jménu dílčích point i komplexní gradace citlivě vystavěném a po všech inscenačních stránkách takřka neodolatelném podání divadelního spolku Kašpar. Dvouhodinová jízda na emoční centrifuze, během níž absolutně samozřejmě spolusdílíte slzy smíchu i regulérního dojetí. Toužíte-li dosyta lidsky pookřát, radím rozhodně tenhle divácký zážitek neminout!”

  Helena Grégrová (i-divadlo - redakce)

  “Hlášení spokojeného překladatele (21. května 2021): VINCENC Torbena Bettse měl včera premiéru v Klubovně, komorní scéně spolku Kašpar / Divadla v Celetné. V režii Pavla Lagnera hrají Eva Elsnerová, Petr Halíček, Jitka Nerudová a Jan Zadražil — a hrají všichni moc dobře; komediální stereotypy, jež text v počátku de facto vyžaduje, jsou rozehrávané jen velice decentně, hraje se po smyslu a tím pádem velice dobře vychází pozdější zlom do tragičtější roviny, aniž se inscenace zároveň zříká vtipu. Do konce sezony ještě tři reprízy (první už dnes), lístky ještě jsou a já můžu jen vřele doporučit. A pokud jste ještě nebyli v Klubovně na rohu Jindřišské a Nekázanky, tak to je zážitek sám o sobě: sálek pro nějakých třicet lidí, ve kterém herci zároveň obstarají diváky a sami si svítí a zvučí. Dávno jsem si nikde hned ode dveří nepřipadal tak rodinně.”

  Michal Zahálka - překladatel (Facebook)

  Novinky

  Všechny novinky