fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Hledám tě v tomto městě

  Hledám tě v tomto městě
  Václav Hrabě Irena Žantovská

  Představení z textů Václava Hraběte po více než 10ti letech znovu přivádí na české jeviště básně tohoto generačního autora, který byl označován za průkopníka české beat-generation.

  Hrabětova poesie byla erbovní i pro generaci 70. a 80. let, kdy jí k divákovi a posluchači přinášeli jevištní (M.Kovářík) i hudební (V.Mišík) tvůrci. Každá generace, i ta dnešní, si k Václavu Hraběti nachází svou vlastní cestu, hledá v něm sobě blízké a srozumitelné významy.

  Nová inscenace pro Divadlo v Celetné je návratem tvůrčího týmu (režie Irena Žantovská, přednes Jan Potměšil, hudba Karel Růžička) k představení, které v obdobném složení realizovali před 10 lety ve Viole (dramaturgie M.Viklická). Dnešní tvar je však ve scénáři i provedení odlišný, bohatší o zkušenost oněch let, je interpretačně vyzrálý a podává současný pohled na texty, které nestárnou.

   

  Premiéra 7. října 2012 / Derniéra září 2016

  Délka představení 55 min, představení je bez přestávky
  Počet repríz 16

   

  Záštitu starosty Městské části Praha 1 nad projektem Václav Hrabě – Hledám tě v tomto městě, který se pořádá v sezóně 2012/2013 přejímá Oldřich Lomecký starosta Městské části Praha 1.

  Herci

  Tým

  • Petr Žantovský

   Scénář

  • Karel Růžička

   Hudební kompozice

  • Karel Růžička jr.

    Saxofon – nahrávka

  •  Lucie Valerová

    Grafické návrhy

  • Anna Špalková

    Grafické návrhy

  • Anna Špalková

   Fotografie z představení

  “"... Projekt Hledám tě v tomto městě připomíná českého básníka a jednoho ze zástupců české beat generation, který zemřel v 25 letech, Václava Hraběte. (...) Poeticky nabité duše si přijdou na své, když Růžička nechává doznít tóny klavíru nebo Potměšil slova v tichu. Díky plynulému recitačnímu inscenování Jana Potměšila, který na jevišti s každým veršem nechával své srdce, bylo pro mě zhlédnutí projektu kulturním zážitkem." ”

  Anna Kottová, Topzine.cz

  “" Texty Václava Hraběte mají jednu velkou výhodu. Patří mezi ty barvité, plastické básně, které když čtete, máte pocit něčeho hmatatelného. Syrová a čistá režie Ireny Žantovské s milým a hlasově vyváženým přednesem Jana Potměšila dala vyniknout genialitě Hrabětových veršů."”

  Eva Síčová, Topzine.cz

  Novinky

  Všechny novinky