fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  HEDA GABLEROVÁ: teorie dospělosti – Premiéra na Rádiu Kašpar – záznam

  Akce je zdarma.

  Dobrovolné vstupné na podporu divadla: 100 Kč

  Henrik Ibsen, Anna Saavedra Janka Ryšánek Schmiedtová

  Autorská parafráze slavného dramatu Henrika Ibsena Heda Gablerová. Připravila ji česko-chilská autorka Anna Saavedra a Bezruči ji uvádí pod názvem Heda Gablerová: Teorie dospělosti. Anna Saavedra není ostravským divákům neznámá – v roce 2012 totiž napsala pro Národní divadlo moravskoslezské hru Kuřačky, která se dodnes úspěšně uvádí. Saavedra ovšem slaví jako autorka úspěchy i mimo hranice Ostravy – nedávno například s cenami ověnčenou hrou Olga (Horrory z Hrádečku). Tentokrát se spolu s režisérkou Jankou Ryšánek Schmiedtovou pustili do odhalování toho, co je na klasickém Ibsenově příběhu současného. Sny a bolesti mladé generace se totiž za tu dobu příliš nezměnily. A závěr zůstává stejný – hlavně z toho nezešílet!

  Telenovela říznutá absurdním humorem / láska, nevěra a takové ty věci / manželství není nemoc / nudíte se? / zajeďte si do ikea! / já tady zešílím! / proč jsi mě tenkrát nezastřelila?

  Hrají:

  Jørgen Tesman Lukáš Melník / Heda Tesmanová, dříve Gablerová, jeho žena Magdaléna Tkačíková / Juliana Tesmanová, jeho sestra Markéta Haroková / Tea Elvstedová Markéta Matulová / Eilert Lovborg Vojtěch Johaník / JUDr. Brack Dušan Urban

   

  Magdaléna Tkačíková získala za svůj mimořádný jevištní výkon v roli Hedy širší nominaci na cenu Thálie 2018.

   

  Poslech na: www.radiokaspar.cz

  Tým

  • Anna Saavedra, Janka Ryšánek Schmiedtová

   Námět

  • František Fröhlich

   Citovaný překlad

  • Kateřina Menclerová

   Dramaturgie

  • Ivan Acher

   Hudba

  Novinky

  Všechny novinky