fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Eastwood

  Cena vstupenek 450 Kč / 295 Kč / 180 Kč děti do 14 let

   

  /vstupenky je nutné si vyzvednout v pokladně Divadla v Celetné/

  Zakoupením vstupenky do Klubovny se divák stává jejím jednodenním členem.

  PROSTOR NENÍ BEZBARIÉROVÝ!

  David Ireland Kašpar

  °komedie °srdečná °dojemná

  „Clint Eastwood pořád ještě žije“, ale co se stane, až nás tato tradiční ikona mužnosti jednou opustí? Odpověď hledá nejen světově oceňovaný autor David Ireland, ale i Tomáš Stolařík a František Kreuzmann v autorské studii života tohoto amerického herce a oscarového režiséra.David Ireland vysvětluje, proč je pro něj Clint Eastwood posledním opravdovým mužem na planetě: „Eastwoodova smrt bude velice symbolická. Neexistuje Clint Eastwood moderního věku. Není nikdo, kdo by jej nahradil. Bradley Cooper? Chris Pratt? Ryan Reynolds? Chris Hemsworth? Nikdo z nich nemá, co má on. Dovedu si představit, jak si denně hydratují pokožku a navštěvují semináře „12 kroků, jak se zbavit závislosti na vztahu.“ Russell Crowe je mu asi nejblíže, ale stejně se mu nevyrovná. Clint sám byl kulturní náhražkou za Johna Wayna – a ačkoli jej velmi uznávám, Clint jej rozhodně překonal.“ (Bednářová, Veronika; rozhovor pro časopis Reflex, květen 2020)

  Dvacet minut před začátkem představení začínáme vodit diváky do Klubovny.

  Premiéry 19. a 23. března 2023

  Počet repríz 13

  Herci

  Tým

  • Jakub Špalek

   Režijní spolupráce

  “Představení se hraje 80 minut bez pauzy, přičemž během první (delší) části se v inscenované přednášce diváci dozví spoustu zajímavých faktů o C. Eastwoodovi. Tato přednáška je oběma herci podána velmi hravou formou, navíc postřehy a informace stavějí do zajímavých souvislostí. Nevím, zda bylo zpoždění jednoho z účinkujících T. Stolaříka mystifikací či se opravdu opozdil, nicméně v obou případech diváky příjemně naladilo. Následná jednohubková aktovka v podobě monodramatu o ne příliš spokojeném muži ve středních let, který se zabývá otázkou, co bude poté, až poslední opravdový muž C. Eastwood zemře, je příjemnou tečkou za celým večerem.”

  Jiří Landa (radakce i-divadlo.cz)

  “Rozděleno na dvě půlky. První je skoro až cimrmanovský seminář o životě Clinta Eastwooda, což docení hlavně jeho fanoušci, ale i tak je to moc fajn. Druhá půlka je pak Irelandova jednoaktovka o úloze moderního muže. Taky moc fajn.”

  Šípal (i-divadlo.cz)

  Novinky

  Všechny novinky