fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Bratr našeho Boha

  Bratr našeho Boha

  Cena vstupenek 250 Kč / 150 Kč

  Karol Wojtyla Petr Lanta

  Bratr našeho boha je Wojtylova první „dospělá“ hra, pracoval na ni v letech 1944-50. Její ústřední postavou je Adam Chmielowski (1845 – 1916), impresionistický malíř, který se stal mnichem a přijal jméno Albert. Nejde zde o tradiční životopisné drama, sám Wojtyla o hře píše, že „se jedná o pokus o proniknutí do duše člověka“. Adam čelí vnitřnímu zápasu ve snaze rozhodnout se mezi životem umělce a povoláním sloužit druhým. Svádí vnitřní boj, osciluje mezi uměním, jímž se snažil vyjádřit krásu duchovního světa, a touhou proniknout k Božímu tajemství prostřednictvím chudých. – Hlavní myšlenka dramatu stojí na antropologické koncepci, podle níž byl člověk stvořen Bohem a nese v sobě jeho obraz. Nemusí tedy svého Stvořitele hledat široko daleko, ale může nahlédnout do svého nitra nebo do nitra člověka….  Česká premiéra.

  Hrají: Richard Fiala, Kryštof Nohýnek, Gabriela Pyšná, Milada Vyhnálková, Martin Učík, Diviška Šiková, Jiří Novotný, Dan Červinka, Ivan Kühnmund, Matouš Fendrych aj.

  Překlad: Valerie Látalová / úprava: Petr Lanta / dramaturgie: Jindřich Veselý / dramaturgická spolupráce: Alžběta Petrová

  Novinky

  Všechny novinky