fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Anord na Bíse – Večer irské hudby a tance

  Anord na Bíse – Večer irské hudby a tance

  Cena vstupenek 400 Kč / 250 Kč děti do 14ti let a senioři nad 70 let

  „Anord na Bíse“ nabízí jedinečný kulturní zážitek. Jde o společný projekt taneční skupiny inSpiral Dance Company a hudební skupiny Conamara Chaos. Tento večer představuje bohatý repertoár tradiční irské hudby a tance s moderním nádechem. Obě skupiny patří mezi přední interprety irské hudební a taneční scény v České republice.

  inSpiral Dance Company je škola irských tanců pod vedením Terezy Bernardové, kvalifikované lektorky irského tance, která je výraznou osobností v této oblasti a dlouhodobě, společně s dalšími členy rodinného týmu, přispívá k rozvoji irského tance nejen v České republice. Vystupující soubor prezentuje irský tanec v jeho různých podobách, v tradičním i moderním pojetí, v již daných sestavách či ve vlastních choreografiích.

  Conamara Chaos tvoří muzikanti, kteří mají s žánrem dlouholeté zkušenosti z kapel, jako byly Dún an Doras či Marw a patří ke špičce tohoto žánru u nás. Repertoár skupiny tvoří z velké části autorské instrumentální skladby flétnisty Radvana Markuse, lektora UK v Praze a překladatele z irštiny. Výraznou pěveckou osobností kapely je zpívající kontrabasistka Svatka Hlávková Štěpánková (spolupráce s Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou aj.). Na housle hraje Jana Markusová, na kytaru Martin Jankovec a na bodhrán bubnuje Ladislav Veselý.

  Novinky

  Všechny novinky