fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  ANNA – Premiéra v Rádiu Kašpar – živě

  Akce je zdarma.

  Dobrovolné vstupné na podporu divadla: 100 Kč

  Jurij Klavdijev Petr Uhlík
  Western na ruský způsob ve stylu Quentina Tarantina a zároveň podobenství s tragickým koncem.
  Anna, dvaadvacetiletá žena v domácnosti a jedna z alespoň trochu vzdělaných lidí ve zdejší vesnici, věčně opilí střelci, Předseda (šerif), posedlý přáním udělat něco užitečného, Ten-kdo-poslouchá-spící, šaman-gynekolog, který věří, že modrý plamen spasí vesnici a Lena, místní prostitutka, která se snaží vnitřně očistit. To jsou protagonisté Klavdijevovy hry Anna, westernu na ruský způsob ve stylu Quentina Tarantina a zároveň podobenství s tragickým koncem.
  Anna se v osmnácti letech vydala stopem na rockový festival a ocitla se v podivné vesnici nedaleko Moskvy, která je odříznutá od zbytku světa. Lidé zde žijí podle vlastních zákonů, tzv. Kodexu Otců (kombinace Domostroje a pravidel Divokého západu). Věčně opilí střelci se potulují po vesnici s koltem za pasem, často někdo z nich skončí s kulkou v hlavě, vysedávají v místním lokále, brání vesnici před sousedy kanibaly a mlátí své ženy opratěmi. Ženy poslušně čekají doma a starají se o to, aby vždy přivítaly muže prostřeným stolem a pořádkem v domě. Děti si hrají s vystřelenými patronami a v obchodech se prodává jenom střelný prach a lančmít. Nikdo nesmí vesnici opustit. A k tomu všemu začne ve vsi řádit žhář…
  Hrají: Jan Plouhar, Jan Hušek, Andrea Berecková, Annette Nesvadbová, Lukáš Černoch, Jaroslav Achab Haidler, Jan Jankovský j.h.
  Rozhlasová adaptace hry Anna současného ruského dramatika Jurije Klavdijeva v podání Činoherního studia na vlnách Rádia Kašpar v živém streamu ze studia Divadla v Celetné.
  Anotace: Dilia, divadelní, literární, audiovizuální agentura, z. s.

  Tým

  • Jekaterina Gazukina

   Překlad

  • Tereza Marečková

   Dramaturgie

  • Michal Vejskal

   Hudba

  Novinky

  Všechny novinky