fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Alfa farma

  Cena vstupenek 50 Kč / bez slevy

  Tomsa Legierski j.h., Karel Czech j.h.

  Divadlo Alfa připravuje už několik let vlastní adaptace děl světové i české klasiky, které úspěšně oslovují dospívající publikum, zejména středoškoláky. Po titulech Hamleteen, Ostře sledované vlaky nebo Gazdina roba se plzeňští divadelníci tentokrát zaměřili na dílo George Orwella, především Farmu zvířat. Svět bajky, která rozkrývá plíživé nebezpečí vzniku totality, zasadili do Československa 50. let a nazvali „α farma“ (čti alfa farma). Kolektiv tvůrců se inspiroval skutečným příběhem a dobové reálie a autorský text konzultoval s pracovníky Ústavu pro studium totalitních režimů. Proč došlo k takovému posunu? Pouhá ilustrace knižní předlohy nestačí, shodli se tvůrci – a pokud chceme zesílit výpovědní hodnotu inscenace, můžeme a musíme se obrátit k dějinám vlastní země.

  Do skutečného příběhu, jakých se v 50. letech na venkově odehrály tisíce, aplikovali tvůrci posvém svět bajky George Orwella, odhalující mechanismy plíživého vzniku diktátorských systémů. Divadelní prostředky – a zvláště prostředky loutkového divadla – zvýrazňují alegoričnost a současně sílu takového sdělení.

  α farmu nastudoval jako host pražský režisér, herec, mim a performer Tomsa Legierski, který v Divadle Alfa hostuje poprvé.

   

  Výprava Karel Czech j.h.
  Dramaturgie Petra Kosová

  Hrají Andrea Ballayová, Josef Jelínek, Petr Vydarený, Aleš Kolovrat

   

  Délka představení: 60 minut

  Pro diváky od 14 let.

  Novinky

  Všechny novinky