Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Kašpar ve Vlksicích 2018

  KAŠPAŘI NA VODNÍ TVRZI VLKSICE LETOS JIŽ PO TŘINÁCTÉ

   

  Již třináctý open air festival divadelního spolku Kašpar v jihočeských Vlksicích dokazuje, že si získal mezi diváky opravdu velkou oblibu. VLKSICE KAŠPAR 2018 proběhnou letos ve dvou srpnových termínech, takže si již nyní rezervujte víkendy 17. a 18. srpna a 24. a 25. srpna 2018!

  Letos pražský divadelní spolek Kašpar vsadil na klasiku nejen činoherní, ale i hudební – první termín bude ve znamení klasiky, druhý termín nabídne hudební večery.

  Na dvůr vlksické tvrze přijede letos Richard III s Janem Potměšilem v hlavní roli.

  V rámci hudebních večerů se na vlksické tvrzi představí Jonáš a tingl-tangl, uctivý remake dnes již legendárního představení pánů Suchého a Šlitra. V hlavních rolích se představí Petr Lněnička a Zdeněk Dočekal.

  Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se  rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

  Kde tvrz najdete
  Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic. GPS: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

   

  Program

  Pá 17. 8.          21.00    Richard III
  So 18. 8.          21.00    Richard III

  Pá 24. 8.          21.00    Jonáš a tingl-tangl
  So 25. 8.          21.00    Jonáš a tingl-tangl

   

  Ceny vstupenek

  Richard III 240 Kč / 150 Kč v předprodeji, 350 Kč / 220 Kč na místě
  Jonáš a tingl-tangl 210 Kč / 120 Kč v předprodeji, 300 Kč / 170 Kč na místě

   

  Původně gotická vodní tvrz ve Vlksicích byla v první polovině šestnáctého století renesančně přestavěna a od sedmnáctého století tvrz sloužila jako sýpka a skladiště. V posledních letech je majitelem Jiřím Šamalíkem citlivě a s vkusem rekonstruována. Majitel se rozhodl nabídnout tvrz ke kulturním účelům a přispět tak k oživení kulturního dění v regionu.

   

  Novinky

  Všechny novinky