fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Petra Špalková

  Petra Špalková

  Od útlého dětství se intenzivně věnovala divadlu a snila o dráze profesionální herečky. Už v letech 1980-88 účinkovala spolu se svým bratrem Jakubem v inscenacích Dětského studia brněnského Divadla Na provázku.

  Po maturitě studovala čtyři semestry divadelní vědu na Univerzitě Karlově, nakonec ale dala přednost divadelní praxi. V letech 1991-96 byla členkou divadelního spolku Kašpar, v roce 1996 nastoupila do pražského Činoherního klubu, kde se objevila např. v představeních Skleněný zvěřinec, Tři sestry nebo Zkrocení zlé ženy. Hostovala v Divadle v Dlouhé a v letech 1999 – 2005 byla členkou souboru Divadla Na zábradlí. V roce 2005 se stala členkou Národního divadla, vedle intenzivní práce na jevišti učila v letech 2001- 2006 na pražské konzervatoři.

  V roce 1997 získala cenu Thálie v kategorii Talent do 33 let a v témže roce obdržela cenu A. Radoka jako talent roku, v roce 2000 nominována na Cenu Alfréda Radoka za ženský herecký výkon. Za roli ve filmu Smradi byla nominována na Českého lva, tento rok Českého lva získala za hlavní roli ve filmu Jako nikdy.

  Filmografie / Jako nikdy, Můj vysvlečenej deník, Václav, Marta, Sluneční stát, Milenci a vrazi, Pánská jízda, Starý kocour, Smradi, Babí léto, Stav bez tíže, Kolja, Šeptej, Šakalí léta
  Objevila se i v řadě televizních filmů /např. Nespavost, Na rozchodnou, Vřesový trůn…/ a televizních seriálů / např. Zdivočelá země, Aféry, Čapkovy kapsy, Zázraky života, Kriminálka Anděl, Letiště…/

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky