fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Jitka Čadek Čvančarová

  Jitka Čadek Čvančarová

  Webové stránky Jitky Čvančarové

  Významná česká umělkyně, herečka, zpěvačka a filantropka. Ztvárnila dlouhou řadu filmových, televizních a divadelních rolí.

  Je vyslankyní dobré vůle dětského fondu OSN – UNICEF, ambassadorkou projektu na vymýcení mateřského a novorozeneckého tetanu v africkém Mali. Je dlouholetou patronkou charitativní organizace DEBRA CR, která jako jediná poskytuje péči lidem žijícím se vzácnou vrozenou vadou Epidermolysis bullosa congenita, tzv. nemoc motýlích křídel. Pro pacienty s EB začala v roce 2010 realizovat osvětovou kampaň, jejíž je autorkou a která sehrála v životech pacientů zásadní roli.

  Vystudovala muzikálové herectví na JAMU v Brně. V letech 2000–2007 byla v angažmá v Městském divadle Brno. Od té doby je na volné noze a pravidelně hostuje na několika pražských divadelních scénách. Za svou dosavadní činoherní a muzikálovou kariéru ztvárnila více než 30 hlavních či titulních rolí. Jmenujme např. Schillerovu Marii Stuartovnu, Roxanu v Cyranovi de Bergerac, Evu z Gazdiny Roby, Lízu z My fair lady, Mariu ve West side story, Fantinu v Les Misérables, Lizavetu v Dostojevského Běsech, Sally Bowles v Cabaretu, Myrtl Tennesseeho Williamse, nebo role v Čechovových a Shakespearových dramatech. Byla několikrát nominovaná na prestižní českou divadelní cenu Thálie.

  Na filmové tvorbě spolupracovala s významnými českými režiséry Janem Hřebejkem, Robertem Sedláčkem, Janem Prušinovským, Antonínem Moskalykem, Jaroslavem Brabcem, Václavem Marhoulem a dalšími. Mezi její filmy patří např. Kdopak by se vlka bál, Bestiář, Natěrač, Sněžná noc, Nabarvené ptáče. Účinkovala v několika úspěšných televizních seriálech, např. Četnické humoresky, Dokonalý svět, Až po uši, Život a doba soudce A.K., Nevinné lži, Vinaři …

   

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky