fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Filip Nuckolls

  Filip Nuckolls

  Filip Nuckolls se narodil 20. června 1979 v podhůří Orlických hor. Do osmnácti sportoval, hrál na klavír a učil se vcelku dobře latinsky. Po maturitě v roce 1997 k pramalé radosti své rodiny odešel na DAMU a do Prahy, která pro něho vždy byla moc velká a tak v roce 2005 odešel do Ústí nad Labem, které je mnohem menší a svým názvem připomíná městečko, kde se narodil.

  „Do Kašparu jsem přišel životní zásluhou Jaroslavy Šiktancové někdy v letech 1999 nebo 2000, už si přesně nepamatuju, ale rozhodně vím, že, co by student režie, jsem byl asistentem na inscenacích Lišák a Richard III.

  A zatím jsem ještě neodešel.

  Kašpar pro mě znamená doma. A i když mi za ty roky hodně chytrých lidí říkalo, že si tím ničím „kariéru“, tak pro mě odejít nikdy nešlo. Prostě doma. A i když se v těch letech můj vztah k „domovu“ různě a razantně měnil, přesto jsem se vždycky „domů“ mohl vracet – tu z povinnosti, tu z radosti, tu z naprosté životní nutnosti. Svoji občanskou rodinu už mám dost „vybombenou“, tak safra vím, jak je důležitý a krásný mít někde „doma“ a že jeden nemusí se svým „domovem“ vždy nadšeně souhlasit a že je údělem mladší generace porušovat a moudrostí starší chápat. No, prostě doma.

  Domov znamená, že máte právo občas udělat kravinu, ale zároveň máte čestnou povinnost domov ochraňovat a pokud se ocitne v těžkých podmínkách tak zapomenout na sebe a stát se jednou z částí „domova“. Protože jasně a šťastně víte, že pokud vám bude špatně nebo těžko nebo zima, tak „doma“ vás neopustí.

  Hraje v

  Novinky

  Všechny novinky