Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  VEČER PLNÝ ŠANSONŮ V CELETNÉ

  Druhou premiérou roku 2013 v divadelním spolku Kašpar bude šansonový večer pod vedením Elišky Mesfin Bouškové nazvaný CHANSON? ŠANSON!. Půjde o inscenaci z nové programové řady Zbytky sil, v jejímž rámci na podzim v Kašparu uvedli večer poezie Václava Hraběte Hledám tě v tomto městě v režii Ireny Žantovské.

  Může se z prokletého básníka a hlasatele temných myšlenek stát zpěvák s andělským hlasem? A co se stane, když se potkají na jednom místě Piaf, Vysockij, Bécaud, Hegerová, Dietrich, E.F.Burian, Brel nebo Jiřina Salačová a mají k dispozici pouze jeden mikrofon? A co bude muset pro své vykoupení udělat pět duší poté co se dostanou do pekla a potkají se s ďáblem?

  Pokud chcete znát odpovědi na tyto skutečně překvapivé otázky, přijďte se posadit ke stolku do divadla v Celetné se sklenkou vína. Stanete se svědky nepravděpodobných setkání, zpovědí a vyznání, které vám zazpívají duše v pekle?…v nebi?…na zemi? Klavír, bubny a zpěv ve zcela nekoncertním provedení. Večerem provází čert.

  V průběhu hudebního večera zazní v podání 5 hereček spolku Kašpar 17 šansonů jak od světových (Edith Piaf, Gilbert Bécaud, Vladimir Vysockij ad.), tak i od českých (Hegerová, Salačová, Ježek, ad.) autorů a interpretů.

  Premiéra 20. ledna 2013 od 21:00

  96. premiéra spolku Kašpar

  Zpívají a hrají: Eva Elsnerová, Jitka Nerudová, Martina Prášilová, Milena Steinmasslová, Eliška Mesfin Boušková

  Hudební doprovod: Jaroslav Kohoutek a Zdeněk Dočekal

  Námět a režie: Eliška Mesfin Boušková / Producent: Jakub Špalek / Produkce: Blanka Štrayblová

  www.divadlovceletne.cz

   

  Novinky

  Všechny novinky