Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  TO NEMÁ CHYBU v bytovém divadle

  Minulý rok jsme v den konání první české Noci divadel otevřeli Havlovou Audiencí BYTOVÉ DIVADLO FERDINANDA VAŇKA, které si za své roční působení získalo mnoho spokojených diváků.

  Po roce jsme se rozhodli rozšířit stávající repertoár a tak bychom vás velmi rádi pozvali na novou inscenaci hry amerického dramatika Davida Ivesa TO NEMÁ CHYBU s Barbarou Lukešovou a Adrianem Jastrabanem v režii Jakuba Špalka.

  23.11. 19.30 veřejná zkouška / 24.11. 19.30 PREMIÉRA / další reprízy 4. a 9. prosince v 19.30

   

  Komedie současného amerického dramatika Davida Ivese je o mladém páru – Jack a Ruth jsou partneři spokojeně žijící na Manhattenu, ona židovka, on katolík a vše začíná tak krásně… Tato úspěšná komedie je na repertoáru divadelního spolku Kašpar již od roku 2003, kdy byla poprvé uvedena v pásmu tří Ivesových aktovek pod společným názvem Je to v čase.  V roce 2007 se To nemá chybu odpremiérovalo jako samostatné večerní představení a o pár let později se uvedla premiéra obnovená, kdy Petra Vobeckého v roli Jacka vystřídal Adrian Jastraban.

  Přenesením inscenace do komornějšího prostoru,  v tomto případě přímo do reálného bytu, získává provedení na autentičnosti a divák se stává jakýmsi druhem voyera, jehož si samotní aktéři vpustili až do skutečné ložnice.

  Havlova Audience nadále zůstává na repertoáru Bytového divadla a na jaře nadcházejícího roku přibydou dvě další – obnovená Villqistova HELVEROVA NOC a úplná novinka, která byla vybrána a vznikne přímo do Bytového divadla SIROTCI Denise Kellyho v režii Filipa Nuckollse.

   

   

   

  Novinky

  Všechny novinky