Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  PROŽIJTE ZÁŘIJOVÉ VÍKENDY VE VLKSICÍCH

  Jihočeské Vlksice ožijí v září již po sedmé divadelní a hudební produkcí. V rámci akce nazvané VLKSICE ZÁŘÍ 2012 se na tamní středověké tvrzi chystají nejen divadelní představení pro děti i dospělé, ale i jedno speciální hudební vystoupení. O letošní produkci se bude kromě divadelního spolku Kašpar starat ještě loutkářská legenda Buchty a loutky a jihočeští pohádkáři divadlo Já to jsem.

  Pražský divadelní spolek KAŠPAR se ve Vlksicích představuje každoročně a pokaždé se snaží přivézt něco nového a neokoukaného. Letošní rok ze svého repertoáru vybral dvě stálice a dvě úplné novinky. V jednom večeru uvede Havlovu klasiku AUDIENCE a představení složené z básní z egyptské, indiánské, japonské a čínské poezie DRACI NOCI. Novinky jsou zastoupeny letošním hitem pro děti i dospělé MIKULÁŠOVY PATÁLIE a čerstvou červnovou premiérou ROZMARNÝ KONCERT, ve kterém zazní písně z inscenací Rozmarné léto i Rozmarný bonus pod starostlivým dohledem Petra Maláska.

  O tradiční nedělní pohádky se postarají BUCHTY A LOUTKY, které přivezou velmi poučnou pohádku NEPOSLUŠNÁ KŮZLÁTKA a také Víťa Marčík junior se svým divadlem JÁ TO JSEM. To bude vyprávět příběh jednoho zlobivého kluka, kterého všichni známe a víme, že mu za trest vyrostl dloooouhý nos a jmenuje se PINOCCHIO.

  Žánrová pestrost programu a okouzlující prostředí středověké tvrze jistě přiláká mnoho diváků. Tvrz pochází z poloviny 16. století z doby tetourovské držby. Byla vystavěna na příhodném, vyvýšeném místě ve vsi, na jihovýchodní straně chráněna rybníkem. Obdélná budova je patrová, v přízemí a zčásti v poschodí klenutá původními klenbami. Na vnějších zdech tvrze a ohradní zdi dvora navazujícího na tvrz jsou ještě patrné zbytky renesančních sgrafit. Kde tvrz najdete: Z Tábora směrem na Milevsko, po 20 km odbočit na Božetice a pokračovat rovně až do Vlksic
JPC: 49°28’51.08″N, 14°26’28.42″E

   

  Kompletní program:

  Sobota 8. Září           19:30 Audience + Draci noci
  Neděle 9. Září           15:00 Buchty a loutky – Neposlušná kůzlátka, 19:30 Audience + Draci noci

  Pátek 14. Září           19:30 Mikulášovy patálie
  Sobota 15. Září         19:30 Mikulášovy patálie, 22:00 Rozmarný koncert
  Neděle 16. Září         15:00 Já to jsem – Pinocchio


  Předprodej mimo pokladnu našeho divadla:

  Tábor, Infocentrum www.tabor.cz
  Milevsko, informační centrum www.milevsko-mesto.cz
  Písek, Centrum kultury http://www.ckpisek.cz
  Sezimovo Ústí, Městské středisko kultury a sportu www.sezimovo-usti.cz
  Vlksice, Hospoda u Hadáčků http://www.icpisek.cz/docs/cz/ksz10.xml
  Vlksice, Koloniál http://firmovo.cz/firma/kolonialni-zbozi-dvorakova-jitka/


   

  Novinky

  Všechny novinky