Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Usnula jsem, ale nespím / Ústav úžasu

  Režie a scénář Jakub Folvarčný / Hudba Marek Doubrava / Kostýmy, výprava BioMasha / Produkce Vanessa Larsen / Hrají Barbara Humel, Jiří Kout, Tereza Tausingerová, Václav Jelínek, Kristýna Dámová, Jakub Gottwald

  Cena vstupenek 100 Kč / 50 Kč

   

   

  Jde o jedinečné loutkově pohybové představení, které vzniká z úcty k odkazu loutkářských guru české scény Markéty Kočvarové-Schartové a Josefa Krofty.

  Rodinná černá komedie vypráví o strašidelném a poetickém dobrodružství malé hrdinky, která usne na hrobě a podle mexické legendy se dostane do říše zemřelých.

  Rodinná podívaná za hranice života… Hra o živých a mrtvých, jejichž světy odděluje tajemná hranice smrti. Nebo má se snad říci strašidelná hranice? Děsivá!?! Jak učíme vnímat smrt naše děti? Jako přirozenou součást života a nebo jen nevědomě vyjadřovanými obavami a strachem z jeho konce?

  Je určeno především dětem, ale i jejich rodičům, a všichni společně v něm nahlédnou do říše mrtvých. Odehrává se na pohřbu, jenž není výhradně smutnou vzpomínkou, ale oslavou předcházejícího života.

  Premiéra se uskutečnila 6. září 2016 na Lodi Tajemství bratrů Formanů.

   

  Jeden z nejvýraznějších ročníků KALD DAMU (absolventi z roku 2008) se po letech sešel, aby nejenom uctil památku všech mrtvých, ale především se lidsky a s humorem podíval na velké tabu naší společnosti. Jak říká sám režisér a scénárista v jedné osobě Jakub Folvarčný: „Naším cílem je ukázat lidem a zejména dětem, že smrt není jen smutná a srdcervoucí tragédie, nýbrž přirozená součást života, o níž naše společnost přestala smysluplně komunikovat. Toto tabu, které zkresluje pohled našich dětí na realitu v celé šíři, v ní bude mít místo tak dlouho, jak mu to my dovolíme.“

  Představení vzniká v produkci Ústavu úžasu z.s. a Lodi Tajemství bratří Formanů za podpory Ministerstva kultury ČR A Státního fondu kultury ČR a nechalo se inspirovat filmem Kristýny Dufkové a společnosti Evolution Films „Usnula jsem“.

   

   

   

  —————

  REZERVACE VSTUPENEK

  Po odeslání formuláře se vám zobrazí informace o jeho odeslání. Pokud objednáváte vstupenky v čase mimo otevírací dobu pokladny, přijde vám potvrzení rezervace / včetně informace o délce jejího trvání/, až bude pokladna otevřena a pokladní zpracuje váš požadavek. Bez tohoto potvrzení je rezervace neplatná. Vstupenky na toto představení není možné platit přes účet, pouze v hotovosti. Před odesláním formuláře prosím zkontrolujte termín, na který vstupenky objednáváte !!!

  Novinky

  Všechny novinky