Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  SONGS for Takashi

  SONGS for Takashi

  Cena vstupenek 250 Kč / 150 Kč

  Místa nejsou číslovaná.

  Raimund Hoghe (DE)

  V tomto novém kuse bych rád pokračoval ve spolupráci s japonským tanečníkem Takashi Uenem, neb se v posledních letech pro mě stal jedním z nejvýznamnějších. Jeho působivé jevištní vystupování a poezie pohybu už byli opěvovány v dílech „Si je meurs laissez le balcon ouvert“, „Pas de Deux“, „Cantatas“ a „An Evening with Judy“.

  V představení SONGS FOR TAKASHI bych rád uvedl Takashi Uena do vztahu s hudbou středověku a renesance. Huba tohoto období, původem ze Španělska, bude v nahrávce interpretována Victorií de los Angeles. Původní impuls k tomuto neobvyklému spojení vznikl při zkouškách mého posledního díla “Quartet”.

  Koncept, choreografie and výprava Raimund Hoghe
  Tanec: Takashi Ueno, Raimund Hoghe
  Umělecká spolupráce: Luca Giacomo Schulte
  Světla: Raimund Hoghe, Amaury Seval
  Zvuk: Pascal Gehrke
  Management: Mathieu Hilléreau, Les Indépendances

  EN
  In this new piece, I would like to continue my cooperation with the Japanese dancer Takashi Ueno; he has become one of my most important dancers in recent years. His unusually powerful stage presence and poetry of movement could already be admired in my pieces „Si je meurs laissez le balcon ouvert“, „Pas de Deux“, „Cantatas“ and most recently as a guest in „An Evening with Judy“.

  In the new piece I would like to place Takashi Ueno in a connection to music from the Middle Ages and the Renaissance. The music from this period, which stems from Spain, will be sung by Victoria de los Angeles (as a recording). The idea for this unusual combination arose during the rehearsals for my last piece, “Quartet”.

  Concept, choreography and set design Raimund Hoghe
  Dance: Takashi Ueno, Raimund Hoghe
  Artistic collaboration: Luca Giacomo Schulte
  Light: Raimund Hoghe, Amaury Seval
  Sound: Pascal Gehrke
  Management: Mathieu Hilléreau, Les Indépendances

  Novinky

  Všechny novinky