fbpx
Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Ramses II.

  Ramses II.

  Cena vstupenek 250 Kč / 200 Kč

  Sébastien Thiéry Adam Doležal

  Thriller, u kterého se budete bát i smát.

  V Česku zatím neznámou hru francouzského herce a dramatika Sébastiena Thiéryho RAMSES II. nazkoušel v Západočeském divadle v Chebu režisér Adam Doležal. Ten se do nejzápadnějšího českého divadla vrátil po roce od uvedení úspěšného valmontovského dramatu Nebezpečné vztahy.

  Devětačtyřicetiletý Thiéry je znám především jako autor inteligentních komedií, Ramses II. se však ze souboru jeho her poněkud vymyká. Komediální prvky jsou zde lehce potlačeny na úkor stupňujícího se napětí. I proto nese chebská inscenace podtitul “thriller, u kterého se budete bát i smát”.

  Divák se ocitá ve francouzském venkovském domě, kam přijíždějí mladí manželé navštívit rodiče. Záhy se rozehrává napínavá partie, při níž není zcela jasné, kdo na koho co hraje, zda jsou všichni duševně zdrávi, jestli jsou vůbec někteří zúčastnění naživu a zda někdo ještě nepřijde o život. A na to vše shlíží replika masky tisíce let pohřbeného faraóna.

  Ramses II. je velkou hereckou příležitostí pro zkušeného Pavla Marka, jeho ženu hraje Radmila Urbanová. Jejich zeťě představuje Vuk Čelebić a dceru Vladimíra Vítová. Režisér Doležal nad textem (stejně jako v případě Nebezpečných vztahů) spolupracoval s dramaturgyní Martinou Pokornou a ke spolupráci znovu přizval scénografku Agnieszku Oldak-Pátou (v předešlé inscenaci byla autorkou kostýmů). V případě Ramsese II. se výtvarnice musela vypořádat mimo jiné s náročným požadavkem autora na zařízení pro zdvihání invalidního vozíku přímo na scéně.

  Překlad: Kateřina Neveu | Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak | Dramaturgie: Martina Pokorná

  Hrají:

  Jean Pavel Marek | Elisabeth Radmila Urbanová | Matthieu Vuk Čelebić | Benedikta Vladimíra Vítová

   

  Premiéry: 13. a 14. prosince 2019

  Délka představení: 85 minut

  Novinky

  Všechny novinky