Divadlo v Celetné
& Klubovna
 • Toggle

  Prezentace Masterclass workshopu Euripida Laskaridisa

  O WORKSHOPU

  Režisér, filmař, performer a absolvent Pina Bausch Fellow 2016. Euripides Laskaridis povede workshop o performačních nástrojích, při němž bude vycházet ze svého uměleckého výzkumu o výsměchu a transformaci a svých zkušeností z fyzického, řeckého a tanečního divadla. Použitím paruk a svým konceptem jevištní topografie vyprovokuje Euripides představivost účastníků směrem k odhalování poezie, která se ukrývá pod absurditou. Vhodné pro performery ze všech oborů a studenty performance.

  O AUTOROVI

  Euripides Laskaridis je řecký jevištní režisér, tvůrce krátkých filmů a performer s velkým zájmem o divadelní vliv těla. Jeho divadelní původ se stupňuje v jeho práci, která si hraje s tématy výsměchu a transformace. Jeho choreografické zkoumání je základem dnešního vymezení různých forem performačnbího umění. Vystupovat začal v roce 1995 ve spolupráci s mnoha režiséry, mezi nimiž byli Robert Wilson a Dimitris Papaioannou a v roce 2009 založil Osmosis Performing Arts Co. Jejich poslední dílo Relikvie (Relic), jedno z vystoupení na seznamu prestižního Aerowaves 2015 získalo během svého turné pozvání na významné mezinárodní festivaly a akce jako jsou Dublin Dance Festival, Biennale de la Dance Lyon, Palais de Tokyo/Theatre de la Ville Paris, LIMF Barbican Pit a jiné. Euripidovi bylo uděleno jedno ze čtyř Pina Bausch Fellowships (postgraduální stipendium) za rok 2016, aby zblízka sledoval samojského režiséra/choreografa Lemiho Ponifasia při práci Evropě, Novém Zélandě a Chile.

   

  Cena vstupenek – ZDARMA (nutná rezervace)

   

  ————

  REZERVACE VSTUPENEK

  Po odeslání formuláře se vám zobrazí informace o jeho odeslání. Pokud objednáváte vstupenky v čase mimo otevírací dobu pokladny, přijde vám potvrzení rezervace / včetně informace o délce jejího trvání/, až bude pokladna otevřena a pokladní zpracuje váš požadavek. Bez tohoto potvrzení je rezervace neplatná. Před odesláním formuláře prosím zkontrolujte termín, na který vstupenky objednáváte !!!


  Novinky

  Všechny novinky